גל הפיטורים נמשך: Square Enix תפטר עובדים בארה"ב ובאיחוד האירופי כחלק מארגון מחדש

האתר VGC מדווח כי ענקית המשחקים Square Enix (פיינל פנטזי") מתכוונת לפטר עובדים בארה"ב ובאירופה על רקע ארגון מחדש נרחב שמבצעת החברה.

נשיא Square Enix, טאקאשי קיריו, אישר כי פיטורים אלה ישפיעו בעיקר על זרוע ההפצה של Square Enix, ה-IT וחטיבת האינדי. היקף הפיטורים לא אושר.

לפי דיווח של בלומברג, Square Enix קידמה לאחרונה קבוצה חדשה של יוצרים למנהלים שלה ביפן, והעמידה בדיקות על השפעת המפיקים על פרויקטים בודדים.

תכנית הבראה

הדיווחים על הפיטורים הללו באים בעקבות הודעתה של Square Enix על אתחול משמעותי בעקבות שנה פיננסית שבה רווחיה ירדו ב-15.8%. החברה ספגה לאחרונה הפסד של 140 מיליון דולר בשל "נטישת תוכן", עקב ביטול פרויקטים רבים שלא הוכרזו.

הפרויקטים הגדולים של החברה, Final Fantasy VII Rebirth ו-Final Fantasy XVI לא עמדו בציפיות הפנימיות שלה.

הדמויות הראשיות במשחק Final Fantasy VII Rebirth
לא עמד בציפיות – Final Fantasy VII Rebirth (תמונה: Square Enix)

Square Enix מתכוונת להוציא לפועל תכנית הבראה אסטרטגית לשלוש שנים שבסופן היא מקווה שתעודד צמיחה לטווח ארוך, כולל הפיכה של משחקי ה-AAA שלה לפיתוח רב פלטפורמות. שם התוכנית 'Square Enix Reboots and Awakens'.

9,500 מפוטרים בתעשיית המשחקים

תעשיית המשחקים ממשיכה לסבול מגל פיטורים שפשוט לא עוצר ולא פוסח על אף אחת מהחברות הגדולות, למעט אולי קאפקום (Capcom) שהעלתה תחזיות לאחרונה.

על פי האתר Game Industry Layoffs רק השנה פוטרו 9,500 עובדים (2024), לא כולל אלו שבכתבה זו, לעומת 9,000 בכל שנת 2023

בשבוע שעבר דיווחנו כי חברת מיקרוסופט (Microsoft) סוגרת ארבעה אולפנים, כשהבולט שבהם היה טנגו גיימוורקס (Tango Gameworks). מהלך זה נעשה כחלק מהשינויים שקורים בתוך חברת הבת בת'סדה (Bethesda), אותה רכשה מיקרוסופט ב-2020 בעבור 7.5 מיליארד דולר. 

מיקרוסופט גם פיטרה 1,900 עובדים בתחילת השנה ממחלקת האקסבוקס, חלקם עובדי Activision Blizzard, אותה שרכשה בעסקת ענק של 69 מיליארד דולר.

בחודש שעבר הודיעה Take-Two שהיא מקצצת 5% מכוח האדם, שבועות ספורים בלבד לאחר שרכשה את מפתחת סדרת בורדרלנדס (Borderlands), חברת "גירבוקס" בעסקה בשווי 460 מיליון דולר.

בפברואר השנה הודיעה חברת EA על גל פיטורים שני ושלחה הביתה 700 עובדים. אחריה הודיעה המפתחת Immortals of Aveum כי היא פיטרה את רוב צוות האולפן, גם המפתחת של League of Legends פיטרה 11% מכוח העבודה שלה

הרשימה עוד ארוכה, עם עוד עשרות אולפנים קטנים שחווים טלטלה בכוח האדם. אין ספק שתעשיית המשחקים עוברת זעזועים עם קיצוצים ופיטורים, רכישות ומיזוגים, מתוך כוונה לשרת בעיקר את המשקיעים.

הגל הזה של פיטורים יסתיים בסופו של דבר, ואז נקבל חברות ריכוזיות יותר, רזות יותר. נקווה רק שהפיטורים הללו לא ישפיעו על איכות התוכן של משחקים חדשים.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

איתי בן טוב

חובב חומרה ו-PC מאז שאני ילד. מסקר את התחום כבר כמה שנים טובות ומאוד שמח שאני עושה זאת באחת התקופות הכי מעניינות בתחום. שחקן CS לנצח.
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות