חברת האם של יוצרת GTA מפטרת עובדים

Take-Two מקצצת 5% מכוח האדם, זאת לאחר שרק לאחרונה רכשה במאות מיליונים את חברת משחקים

Take-Two מצטרפת לחברות הענק שמפטרות עובדים. ,טייק טו" היא המפיצה הרשמית של סדרת משחקי GTA וחברת האם של רוקסטאר, מפתחת הסדרה.

את ההודעה על כך פרסמה החברה בהצהרה שפורסמה אתמול, ואמרה כי היא נאלצת לפטר 5% עובדים מכוח האדם שלה, וקיצוצים אלו יגרמו לביטול של פרויקטים הנמצאים בפיתוח אך עדיין לא הוכרזו.

ההודעה מגיעה שבועות ספורים בלבד לאחר ש- Take-Two הודיעה כי היא רוכשת את מפתחת סדרת בורדרלנדס (Borderlands), חברת Arc Games בעסקה בשווי 460 מיליון דולר.

Borderlands- הרכישה הגדולה האחרונה של Take-Two

Take-Two מעריכה שהקיצוצים יחסכו לה כ-160 מיליון דולר בשנה והתוכנית צפויה להסתיים עד סוף שנה זאת, ה- 31 בדצמבר 2024.

מנכ"ל Take-Two, שטראוס זלניק, הודיע בפברואר האחרון כי החברה יישמה "תוכנית הפחתת עלויות" מוקדמת יותר, בניסיון לחסוך בשנה 50 מיליון דולר. מהלך זה הביא לסבב פיטורים בחודש שלאחר מכן, כולל לייבל ההוצאה לאור של משחקי האינדי שלה Private Division.

באשר ל-GTA 6, הדיווח האחרון בנוגע למשחק, היה של ג'ייסון שרייר מהאתר בלומברג שטען כי הדיווח של Kotaku על בעיות ודחייה בהשקה של המשחק הבא בסדרה יצאו מכל פרופורציה ו- Grand Theft Auto VI ישוחרר כמתוכנן, 2025.

גל הפיטורים בתעשייה נמשך

בשנה שחלפה, פיטורים הפכו לתופעה שכיחה בכל תעשיית המשחקים ונכון להיום, פוטרו רק השנה 8,800 עובדים (2024), לעומת 9,000 בכל שנת 2023, כך על פי האתר Game Industry Layoffs.

חברת מיקרוסופט פיטרה בתחילת השנה 1,900 עובדים ממחלקת האקסבוקס, חלקם עובדי Activision Blizzard, אותה שרכשה בעסקת ענק של 69 מיליארד דולר. חברת Riot Games, מפתחת League of Legends פיטרה 11% מכוח העבודה שלה.

וזה לא נגמר שם, כי בספטמבר האחרון, יוצרת פורטנייט, Epic Games שלחה הביתה 800 עובדים. בפברואר השנה הודיעה חברת EA על גל פיטורים שני ושלחה הביתה 700 עובדים ורק לפני שבוע דיווחנו כי מפתחת Immortals of Aveum פיטרה את רוב צוות האולפן, עם זאת, מדובר באולפן קטן.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות