במחיר הפסד: Take-Two קונה את מפתחת "בורדרלנדס" תמורת 460 מיליון דולר

שלוש שנים אחרי שנרכשה ב-1.3 מיליארד דולר, עוברת Gearbox לידיים חדשות במחיר הרבה יותר זול

Take-Two הודיעה היום שהגיעה להסכם לרכוש את גירבוקס (Gearbox) המפתחת מטקסס בת ה-25 תמורת סכום של 460 מיליון דולר.

סכום זה רחוק ב-840 מיליון דולר מהסכום אותו הוציאה ענקית המשחקים השוודית, Embracer Group, לפני קצת יותר משלוש שנים. מה שכנראה מצביע על הייאוש שלה למכור אותה בהפסד.

כחלק מהעסקה, Take-Two תרכוש את הזיכיונות "Borderlands" ו-"Tiny Tina's Wonderlands", משחקים שהופצו על ידי Take-Two של 2K Games, וכן "Homeworld", "Risk of Rain", “Duke Nukem.” ו"אחים לנשק" (“Brothers in Arms”).

בורדרלנדס חדש בדרך

ישנם כרגע שישה פרויקטים לגירבוקס בשלבי פיתוח שונים, כולל חמישה כותרי המשך, שניים מהם מ- Borderlands ו-Homeworld ולפחות IP חדש אחד. Homeworld 3 צפוי לצאת במאי הקרוב.

שטראוס זלניק, יו"ר ומנכ"ל Take-Two, מסר הצהרה לעיתונות:

הרכישה שלנו של Gearbox היא רגע מרגש עבור Take-Two ותחזק את הכישרון היצירתי המוביל בתעשייה ואת תיק הקניין הרוחני בבעלות, כולל הזיכיון האייקוני של Borderlands.

שילוב זה משפר את הפרופיל הפיננסי של הפרויקטים הקיימים שלנו עם Gearbox ומפתח לנו את ההזדמנות להגדיל את הצמיחה בטווח הארוך על ידי מינוף מלוא המשאבים של Take-Two בכל היוזמות המרגשות של Gearbox.

רנדי פיצ'פורד, מייסד ומנכ"ל Gearbox Entertainment, הוסיף:

שילוב כוחות עם Take-Two Interactive ו-2K יעזור ל-Gearbox לעלות לשלב הבא שלנו. Take-Two ו-2K הוכיחו שוב ושוב את מחויבותם למנוע שלנו של יצירתיות, אושר ורווח. שמנו את הרף לבידור אינטראקטיבי והשגנו תוצאות יוצאות דופן עם משחק שיא פורצי דרך כשעבדנו יחד כשותפים. אני נרגש להפליא ממה שאנחנו יכולים להשיג עכשיו.

460 מיליון הדולר ישולמו במלואם במניות Take-Two והעסקה צפויה להיסגר ביוני, עד לאישור הרגולטורי. עם השלמתו, Gearbox תפעל כאולפן בתוך 2K, ותמשיך להיות מובלת על ידי מנכ"ל גירבוקס, רנדי פיצ'פורד וצוות ההנהלה שלו.

עם כל זאת, Embracer Group תשמור לעצמה את Gearbox Publishing San Francisco, שמחזיקה בזכויות ההוצאה לסדרת Remnant ו-Hyper Light Breaker, בנוסף ל"השקות אחרות של משחקים לא מוצהרות בולטות". שם הזרוע הנותרת של העסק תשתנה.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות