גל פיטורים שני ב-EA: כ-700 עובדים הולכים הביתה, משחק מלחמת הכוכבים בוטל

חברת Electronic Arts (EA) הודיעה שהיא מפטרת 5% מעובדיה, בהיקף של 670 עובדים, האולפן שעבד על הקמפיין לבאטלפילד נסגר, משחק מלחמת הכוכבים של ריספאון מבוסס על צייד ראשים מנדלורי בוטל גם

זהו גל הפיטורים השני בחברת אלקטרוניקס ארטס (EA) אחרי שבשנה שעברה פיטרה 800 עובדים, ואף סגרה את מרכז הפיתוח שלה בקיסריה ועשרות עובדים הלכו הביתה. בישראל החברה פיתחה שירות להזרמת משחקים מבוססי-ענן.

הפעם מדובר על קיצוץ של 5% מכוח האדם במטרה לתמוך ב"סדרי עדיפויות אסטרטגיים ויוזמות צמיחה". כחלק מגל פיטורים זה, ביטלה החברה מספר פרויקטים עליהם כבר החלה לעבוד ואף סגרה את האולפן Ridgeline Games.

EA סוגרת אולפן ומבטלת משחק מלחמת הכוכבים

Ridgeline Games הוא אולפן בסיאטל שהוקם על ידי מרקוס להטו ונועד ליצור את הקמפיין לשחקן יחיד במשחק באטלפילד הבא (Battlefield). להטו עזב לאחרונה את Ridgeline Games, וחלק מהעובדים יצטרפו ל-Ripple Effect (שהשמועות מדברות על כך שהאולפן עובד על באטל רויאל ל-Battlefield הבא).

הקמפיין לשחקן יחיד לבאטלפילד הבא לא בוטל, מי שתעבוד עליו היא חברת Criterion Games (מפתחת ניד פור ספיד) שתוביל את הפיתוח.

מלחמת הכוכבים ימשיך לפרק ג'די שלישי

EA גם אישרה את ביטול משחק היריות בגוף ראשון של מלחמת הכוכבים בפיתוח ב-Respawn Entertainment, שלפי השמועות התבסס על צייד ראשים מנדלורי. עם זאת, יהיה משחק שלישי עם ג'די למלחמת הכוכבים (Star Wars Jedi). לורה מיל, נשיאת EA, כתבה:

כשבדקנו את הפורטפוליו של Respawn במהלך החודשים האחרונים, מה שברור הוא שהמשחקים שהשחקנים שלנו הכי מתלהבים מהם היו מבוססים על Jedi. מתוך ידיעה זו, החלטנו להתרחק מהפיתוח המוקדם של משחק Star Wars FPS Action כדי למקד את המאמצים שלנו בפרויקטים חדשים. תמיד קשה להתרחק מפרויקט, וההחלטה הזו אינה משקפת את הכישרון, העקשנות או התשוקה של הקבוצה למשחק.

לורה מיל, נשיאת EA

המנכ"ל אנדרו ווילסון הסביר:

מיקוד גדול יותר זה מאפשר לנו להניע יצירתיות, להאיץ חדשנות ולהכפיל את ההזדמנויות הגדולות ביותר שלנו – כולל IP בבעלותנו, ספורט וקהילות מקוונות מסיביות – לספק את מה שחקני הבידור רוצים היום ומחר.

אנדרו ווילסון, מנכ"ל EA

בחברה ציינו כי הם מתכוונים גם לצמצם את שטח המשרדים שלהם כחלק מתוכנית ההתייעלות.

תעשיית הגיימינג בגל פיטורים ענק

EA היא כמובן לא חברת הענק היחידה שמפטרת עובדים בתעשיית הגיימינג. השבוע הודיעה ענקית האלקטרוניקה היפנית, סוני, על פיטורי 900 עובדים.

חברת מיקרוסופט פיטרה בתחילת השנה 1,900 עובדים ממחלקת האקסבוקס וגם עובדי Activision Blizzard, אותה שרכשה בעסקת ענק של 69 מיליארד דולר. לפני חודש, חברת Riot Games, מפתחת League of Legends פיטרה 11% מכוח העבודה שלה ובספטמבר האחרון, יוצרת פורטנייט, Epic Games שלחה הביתה 800 עובדים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג וטכנולוגיה. תוכלו גם להירשם לעדכונים דרך עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות