ה-PS5 Pro מהירה פי 3 מהדור הנוכחי, עשויה להגיע בתקופת החגים 2024

Insider Gaming מאשר שמפרט ה-PS5 Pro שהודלף מוקדם יותר הוא אמיתי וה-PlayStation 5 "פרו" תציע פי 3 טרה-פלופס ועד פי 3 ביצועי מעקב הקרניים ("x4 במקרים מסוימים"). סוני עדיין מכוונת לשחרור בעונת החגים 2024

אולפני צד ראשון של סוני בחנו את ערכות PS5 Pro במשך מספר חודשים, ועל פי מסמכים שדלפו לרשת, סוני עובדת על דגם פלייסטיישן 5 Pro שיכלול מעבד גרפי הרבה יותר חזק ומהיר עד פי 3 מדגמי ה-PS5 הקיימים.

אתמול פרסם ערוץ היוטיוב "Moore's Law Is Dead" כי קיבל גישה למסמך סקירה טכנית עבור ה-PS5 Pro, את המפרט של קונסולת ה-PS5 Pro הוא פירט בסרטון חדש. מדובר בערוץ שבאופן עקבי עוסק בעתיד הטכנולוגי של תעשיית המשחקים ובחדשות חומרה, וכזה שעדיין לא זכה למספיק קרדיט, לפחות בשלב זה.

עם זאת, אושיית הגיימינג המכובדת, טום הנדרסון, אישר כעת באתר שלו Insider Gaming עם מקורותיו כי מפרטי ה-PS5 Pro הללו הם למעשה אמיתיים.

בשיחה עם מקורות, שביקשו להישאר בעילום שם מכיוון שלא היו מורשים לדבר על תוכניות החברה, אנו יכולים לאשר שהתיעוד שדלף מערוץ היוטיוב "חוק מור מת" הוא אמיתי, למרות הביקורת על המדליף והמפרט שדלף. Insider Gaming יכול לאשר שהתיעוד שדלף הוא מפורטל מפתחים של פלייסטיישן, שנשלח השבוע לקבוצה רחבה יותר של מפתחי צד שלישי.

טום הנדרסון
https://youtu.be/SV7BJKnZfP8?t=441

בתחילת 2023, דיווח הנדרסון דרך Key to Gaming שה-PS5 Pro נמצא תחת שם הקוד 'Trinity' והוא יכוון ל-FPS משופר ועקבי ברזולוציית 4K, 'מצב ביצועים' חדש עבור רזולוציית 8K ומעקב אחר קרניים מואץ. בנוסף, דווח שלטריניטי יהיו 30 WGP וזיכרון של 18000mts.

סוני פלייסטיישן 5 פרו – פי 3 עיבוד גרפי ותמיכה ב-8K

צילומי מסך מהמסמך הטכני כוללים אזכור של 67 טרה-פלופים של חישובי נקודה צפה של 16 סיביות, אשר מסתכמות בסביבות 33.5 טרה-פלופס של חישוב דיוק יחיד. על פי הדיווחים, זה מסתכם בשיפור ביצועים של 45 אחוז בהשוואה ל-PS5.

ב-PS5 יש 10.28 טרה-פלופ, כך שפי 3 טרה-פלופס עשוי להביא לעלייה משמעותית בביצועים בצד המעבד הגרפי בלבד, בתנאי כמובן שהמעבד הראשי לא מהווה צוואר בקבוק. ה-PS5 Pro גם עשוי להציע גם עד פי 3 מביצועי מעקב הקרניים ("x4 במקרים מסוימים").

המסמכים מזכירים גם את PlayStation Spectral Super Resolution (PSSR). לפי השמועות, זה משתמש בלמידה חישובית של פלייסטיישן לשיפור קנה המידה של תמונה שדומה ל-DLSS של Nvidia או ל-FSR של AMD. זה עשוי בהחלט לכלול שיפור קנה מידה לרזולוציות 8K בגרסאות עתידיות ויעזור לשפר את ביצועי מעקב הקרניים בחומרת ה-PS5 Pro.

המסמכים שהודלפו היום אישרו:

  • מעבד ראשי מהיר ב-45% מ-PS5
  • מעקב אחר קרניים מהיר ב – 2-3x (x4 במקרים מסוימים)
  • 33.5 טרה-פלופס (Teraflops) (פי 3 מה-PS5)
  • PSSR פתרון להגדלת קנה מידה באמצעות AI
  • תמיכה ברזולוציות של עד 8K מתוכננת עבור גרסת SDK עתידית
  • ארכיטקטורת למידת מכונה מותאמת אישית
  • מאיץ AI, תומך ב-300 TOPS של חישוב 8 סיביות / 67 TFLOPS של נקודה צפה של 16 סיביות
שמועה: זה המפרט הטכני של ה PS5 PRO
מפרט חזוי ל-PS5 PRO

השקה בעונת החגים 2024

הנדרסון מאשר שה-Devkits זמינים לאולפני צד ראשון מאז ספטמבר 2023, צד שלישי מאז ינואר 2024, ומאביב 2024 יהיו זמינים גם ערכות בדיקה שיהיו זהות למוצר הסופי.

על פי הנדרסון, ה-PS5 Pro מכוון כעת לשחרור טנטטיבי לעונת החגים 2024, אך התאריך עשוי להשתנות עקב היעדר משחקי צד ראשון שיצאו ב-PlayStation 5 השנה.

כתבות באותו הנושא:

גיימרים רבים מחכים להשקה של הקונסולה המשודרגת של סוני וככל הנראה מחכים עם רכישת קונסולה PS5 "רגילה" כי רובם מאמינים שיש למה לחכות. גם אם יהיה איזה שהוא עיכוב בהשקה, סוני תרצה שה-PS5 Pro תהיה בשוק לפני ש-GTA VI יושק ב-2025.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
2 תגובות
החדש יותר
הישן יותר הבולט ביותר
פידבקים
צפו בכל התגובות

33.5 טרה-פלופס שווה לאיזה כרטיס מסך של AMD?

ל- RX 7700 XT
שיש לו 35.2 TFLOPS

ו-RX 7800 XT 37 TFLOPS

נערך לאחרונה 4 חודשים לפני ע"י ליאל ב.