סוני עוצרת את ייצור ה-Playstation VR2 עקב מכירות חלשות

PSVR2 נמצא בירידה מתמדת במכירות מאזבהשקתו בשנת 2023 וכעת סוני החליטה להשהות את הייצור עד שהמלאי יתחיל להתרוקן. אחת הסיבות המרכזיות למכירות החלשות- תג מחיר גבוה

בדיווח חדש של בלומברג, נטען שסוני (SONY) השהתה את הייצור של משקפי ה-Playstation VR2 עד ש'זה יפנה צבר של יחידות שלא נמכרו'. החדשות הללו מגיעות על רקע ירידה במכירות שנוצרה עקב מחסור בתוכן משמעותי התואם למכשיר.

האתר בלומברג גם הציג כיצד PSVR2 נמצא בירידה מתמדת מאז השקתו בשנת 2023, בשונה מההשקה של META Quest VR.

משקפי ה-PSVR2 של סוני סובלות בשוק שעדיין מנסה לשכלל את טכנולוגיית ה-VR – ויש תחרות קשה. השקת כותרים לשוק זה נעה בקצב איטי, ולמעט ההכרזה האחרונה של המשחק Metro: Awakening, ספריית המשחקים עדיין דלה.

למרות הציפיות ששוק ה-VR יגדל בשנים הקרובות, PSVR2 עדיין מפגר במקצת מבחינה טכנולוגית. האנליסט ייז'ה ג'אי (Yijia Zhai) מסביר:

המחיר הגבוה של חומרת VR משמש כמכשול העיקרי להתרחבותה. נכון לעכשיו, ישנם משחקים מוגבלים שתומכים במכשירי VR, וזה יוביל גם לחוסר מוטיבציה לשחקנים לרכוש חומרת VR. לתוכן המצומצם הזה יש גם סיבה – עלות הפיתוח של משחקי VR גבוהה משמעותית מהכותרים הרגילים.

נקודת מחיר גבוהה מהווה חסם קנייה עיקרי לצרכני משקפי VR עבור רוב המשתמשים. ההשקה האחרונה של אפל עם משקפי Apple Vision Pro העלתה את הפופולריות של שוק זה, אך מדובר במוצר פרימיום עם תג מחיר של 3499 דולר.

כתבות באותו נושא:

המחיר של ה-PSVR2 עולה בישראל בסביבות ה-2500 שקלים, מחיר גבוה יותר מהעלות של קונסולת פלייסטיישן 5 חדשה לגמרי. הפער הזה קיים בכל העולם, מה שגורם לצרכנים לחשוב פעמיים על כדאיות של רכישה שכזו.

הצטרפו לערוץ הטלגרם | וואטסאפ החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג, טכנולוגיה ובידור.

מקור
בלומברג

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
1 תגובה
החדש יותר
הישן יותר הבולט ביותר
פידבקים
צפו בכל התגובות

אלופים