"Vision Pro": אפל חשפה את משקפי ה-VR/AR שלה ומה המחיר?

באירוע WWDC 2023 חשפה אפל את משקפי ה-VR/AR שלה שזכו לשם "Vision Pro" עם תג מחיר של 3500 דולר

Vision Pro הוא מכשיר משקפי המציאות המעורבת (Mixed Reality)/ מציאות רבודה הראשון של אפל, הכולל מערכת הפעלה חדשה לגמרי עם ממשק תלת מימדי. חוויות ב-Vision Pro אינן מוגבלות לגבולות התצוגה, המשתמשים יכולים ליצור אפליקציות בכל קנה מידה, ולהציב אפליקציות בכל מקום שירצו. סביבות משתרעות מעבר למרחב הפיזי שלך, ושולטות במידת השקעתך במרחב הדיגיטלי.

כל זה קורה 3 ימים אחרי שמטא חשפה את משקפי המציאות המדומה שלה, Quest 3. אפל הכריזה שהיא מסמנת את תחילתו של "מחשוב מרחבי".

מערכת הפעלה ייעודית ופייסטיים בגודל טבעי

משקפי הויז'ן פרו רצים על visionOS, מערכת ההפעלה ייעודית של אפל המסתנכרנת אל מול מכשירי אפל האחרים שלה וכמובן עם ה-iCloud, כך שבכל רגע נתון המידע שלכם יהיה זמין. אפליקציית הפייסטיים (FaceTime) של אפל גם כן חלק מהחגיגה והיא הופכת לחוויה מרחבית, כך שכל משתתף שתצטרפו לשיחה יופיע לכם במלוא הדרו בגודל מלא ועם סאונד מרחבי.

המצלמות של Vision Pro מסוגלות לצלם סרטונים ותמונות בתלת מימד, כשהמסך החיצוני יציג מחווה שתבהיר לכולם שאתם מקריפים את הסביבה. בנוסף, המצלמות של Vision Pro יאפשרו לכם לסרוק את הפנים שלכם ולהציג אותם בצורה וירטואלית בשיחות פייסטיים. מסך הבית של ה-Vision Pro נקרא Home View ובו תמצאו את האפליקציות שלכם.

הויז'ן פרו כולל אופציה להקרנת סרטון מעבר של עיניו של המשתמש ("בתוך הרגע") בתכונה שאפל מכנה "EyeSight", ומראה משוב שונה לאנשים שמסביב לגבי מה שאתם צופים כרגע. Vision Pro גם מאפשר למשתמשים להתחבר למק שלהם ולהרחיב את התצוגה שלהם במרחב וירטואלי, כולל לצד אפליקציות הפועלות ב-Vision Pro עצמה.

Vision Pro היא גם "מצלמת התלת-ממד הראשונה של אפל", המציגה עומק בווידאו עם אודיו מרחבי. המשקפיים כוללות חווית צפייה קולנועית המאפשרת להגדיל את המסך מעבר למידות החדר שלך.

מפרט ה-Vision Pro וזמינות

אחרי שחשפה באירוע את מקבוק אימתני ומחשב על, אפל חשפה כי גם משקפי הויז'ן פרו יצוידו במעבד M2 ושבב חדש בשם R1 שתפקידו לעבד מידע מ-12 מצלמות 5 חיישנים ו-6 מיקרופונים, בזמן שיהוי של 8 מילישניות, מה שאמור למנוע תחושות של כאבי ראש/סחרחורת, בחילה ושיהוי בזמן הפעולה.

החלק החיצוני של המשקפיים הוא מסך OLED מעוגל (וגמיש)השהופך לתצוגת תלת מימד שמסוגלת להציג אפקט של שקיפות המשקפיים עטופים בזכוכית מעוגלת שמגנה על מערך החיישנים, מצלמות וגם על מסך ה-OLED.

על המשקפיים תמצאו פתור Digital Crown כמו בשעון של אפל ופיתחי איוורור ואם אתם חובשים ביומיום משקפיים או עדשות, תוכלו לרכוש בנפרד עדשות מותאמות של Zeiss.

החלק הויזואלי של המשקפיים מורכבים מ-2 תצוגות Micro OLED עם 23 מיליון פיקסלים, שזה יותר ממספר הפיקסלים במסך טלוויזיה 4K. אפל טוענת ששלושת האלמנטים שמרכיבים את המשקפיים, מאפשרים לןה להציג סרטונים ב-4K וטקסט בצורה חדה בכל זווית צפייה. הרמקולים ממוקמים בכל צד ומספקים סאונד מרחבי.

כדאי לציין שכל ההדגמות של אפל בנוגע למשקפי ה-Vision Pro לא היו הדגמות חיות אלא דמואים בהוכנו מראש. החברה מתכוונת לשחרר את משקפי המציאות הרבודה שלה רק בשנה הבאה, והמחיר? 3499 דולרים.

הצטרפו לערוץ הטלגרם החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג וטכנולוגיה. תוכלו גם להירשם לעדכונים דרך עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות