נינטנדו רוכשת את מפתחת הפורט של Hogwarts Legacy

באנר TMS

חברת נינטנדו (Nintendo) הודיעה כי חתמה על הסכם עם ענקית המשחקים השבדית 'אמברייסר-גרופ' (Embracer Group AB). החברה יפנית תרכוש 100% ממניות חברת הפיתוח שבבעלות אמברייסר, Shiver Entertainment ותהפוך אותה לחברה בת בבעלות מלאה.

הרכישה מייצגת את הרכישה הראשונה של נינטנדו מאז 2022 בה רכשה את Dynamo Pictures (כיום Nintendo Pictures) ו-SRD.

'שיבר אנטרטיינמנט', שבסיסה במיאמי, פלורידה, עבדה תחת אמברייסר בהעברת ופיתוח משחקי סוויץ' (Switch) כמו Mortal Kombat 1 ומשחק הארי פוטר, הוגוורטס לגאסי.

בהצהרה רשמית, נינטנדו אמרה כי היא תרכוש "100% מהמניות הבולטות של שיבר ותהפוך אותה לחברה בת בבעלות מלאה" במטרה "להבטיח משאבים ברמה גבוהה להעברת כותרי תוכנה ופיתוח". המיקוד של Shiver "יישאר אותו הדבר" לאחר הרכישה – העברה ופיתוח של משחקים ל"פלטפורמות מרובות" כולל Switch.

למרות שסכום העסקה לא פורסם, לרכישה זו תהיה רק "השפעה מינורית" על התוצאות של נינטנדו לשנת הכספים הנוכחית.

ממקימי EA אורלנדו

Shiver Entertainment, Inc. נוסדה ב-11 בדצמבר 2012 על ידי יוצאי התעשייה ג'ון שאפרט (ה-COO לשעבר של Electronic Arts) וג'ייסון אנדרסן. השניים הקימו בעבר את Tiburon Entertainment, שהפכה להיות- 'EA אורלנדו'.

האולפן מיומן הן ב"ניוד והן בפיתוח של משחקי וידאו" ועבד בעבר עם מגוון מוציאות לאור בסדרות כמו Scribblenauts, Need for Speed, Guitar Hero, FIFA ו-Madden NFL. האולפן נרכש על ידי אמברייסר בדצמבר 2021.

הרכישה האחרונה בתעשייה באה בעקבות צמצומים בחברת Embracer Group ופיטורי צוותים מרובים כדי לייעל את פעילותה. לאחרונה היא מכרה את חברת גירבוקס (מפתחת "בורדרלנדס") ל- Take-Two בעבור 460 מיליון דולר.

תעשיית המשחקים עוברת טלטלה בשנה האחרונה בה רוב חברות הענק הכריזו על פיטורים וצמצומים, כולל מיקרוסופט, סקוור אניקס, EA, T2 ועוד.

על פי האתר Game Industry Layoffs רק השנה פוטרו 10,100 עובדים (2024), לעומת 9,000 בכל שנת 2023.

הצטרפו לכל החדשות

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות