מיקרוסופט מפטרת 1900 עובדים אחרי רכישת אקטיביז'ן-בליזארד

ארבעה חודשים בלבד לאחר המיזוג עם Activision-Blizzard, מיקרוסופט מודיעה כי תפטר 1,900 עובדי Activision-Blizzard ו-Xbox כולל נשיא בליזארד. המשחק Odyssey בוטל

בשנה שעברה בוצעה העסקה הגדולה בהיסטוריה של הגיימינג. בעסקה של כ-70 מיליארד דולר רכשה חברת מיקרוסופט, אחרי דיונים רבים בבית המשפט, את חברת אקטיביז'ן-בליזארד. כעת, האתר The Verge מדווח כי מיקרוסופט שולחת הביתה לא פחות מ-1900 עובדים.

הפיטורים הללו הגיעו לכ-8% מחטיבת המשחקים הכוללת של מיקרוסופט. לפי הדיווח, הקיצוץ העמוק בכוח העבודה משפיע בעיקר על עובדי Activision-Blizzard, אך גם חלק מהעובדים ב-Zenimax (Bethesda) ו-Xbox.

הדיווח הזה של The Verge חושף גם מזכר פנימי מהבוס של Xbox, פיל ספנסר, המתייחס ל"החלטה הכואבת" על גל הפיטורים האחרון במיקרוסופט: "עברו קצת יותר משלושה חודשים מאז הצטרפו צוותי Activision, Blizzard ו-King למיקרוסופט", נכתב בתזכיר של ספנסר. "ככל שאנו מתקדמים בשנת 2024, ההנהגה של Microsoft Gaming ו-Activision Blizzard מחויבת להתיישר עם אסטרטגיה וביצוע. תוכנית עם מבנה עלויות בר קיימא שתתמוך בכל העסק הצומח שלנו. יחד, קבענו סדרי עדיפויות, זיהינו אזורי חפיפה והבטחנו שכולנו מיושרים על ההזדמנויות הטובות ביותר לצמיחה".

מחיר המיזוג הענק בהיסטוריה – פיטורים במיקרוסופט

כחלק מתהליך זה, קיבלנו את ההחלטה הכואבת לצמצם את גודל כוח העבודה שלנו במשחקים בכ-1900 תפקידים מתוך 22,000 האנשים בצוות שלנו. צוות המנהיגות של המשחקים ואני מחויבים לנווט את זה תהליך מהורהר ככל האפשר. האנשים שמושפעים ישירות מההפחתות הללו תפסו כולם חלק חשוב בהצלחת Activision Blizzard, ZeniMax וצוותי ה-Xbox, והם צריכים להיות גאים בכל מה שהם השיגו כאן. אנו אסירי תודה על כל היצירתיות, התשוקה והמסירות שהם הביאו למשחקים שלנו, לשחקנים שלנו ולעמיתים שלנו. אנו נספק את תמיכתנו המלאה לאלה שנפגעו במהלך המעבר, כולל פיצויי פיטורים לפי חוקי העבודה המקומיים. אלה שתפקידם יהיה להיות מושפע יקבל הודעה, ואנו מבקשים ממך בבקשה להתייחס לעמיתיך העוזבים בכבוד ובחמלה העולה בקנה אחד עם הערכים שלנו.

במבט קדימה, נמשיך להשקיע בתחומים שיצמיחו את העסק שלנו ויתמכו באסטרטגיה שלנו להביא יותר משחקים ליותר שחקנים ברחבי העולם. למרות שזהו רגע קשה עבור הקבוצה שלנו, אני בטוח כתמיד ביכולת שלך ליצור ולטפח את המשחקים, הסיפורים והעולמות שמפגישים שחקנים יחד

גם נשיא בליזארד הולך הביתה

אחד המפוטרים הוא נשיא בליזארד מייק יבארה שיעזוב את החברה. יבארה עזב את מיקרוסופט ב-2019 כדי להצטרף ל-Blizzard לאחר שעבד במיקרוסופט כמעט 20 שנה. יבארה פרסם הודעה על הפיטורים ועל עזיבתו ברשת החברתית X (טוויטר לשעבר):

ואם כבר חדשות רעות, מודיעה החברה גם כי כחלק מהשינויים במיקרוסופט ו-Activision-Blizzard, בוטל משחק ההישרדות "Odyssey". חלק מהאנשים שעבדו על הפרויקט הזה הועברו לפרויקטים אחרים (שעדיין לא הוכרזו).


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות