grow-home-review

המשחק הקטן מחברת UBISOFT סוף סוף יצא למחשב ועולה 8 דולרים אז האם הוא שווה את המחיר? או שלא?

כששמעתי לראשונה על Grow Home נאמר לי שזה כמו סיפור של ג’ק והאפונה (איך זה מתקשר לזה? עוד לא יודע) וכשראיתי את הטריילרים הבנתי שמדובר על עוד אחד מהמשחקים הקטנים מבית יוביסופט כמו Child of light המוצלח ו Valiant Hearts:The great war שהצליח לרגש. והנה עוד משחק קטן מחברת ענק שאנסה בביקורת זו לספק לכם את התשובה האם המשחק שווה את המחיר שלו והאם יוביסופט ממשיכה לספק אותנו דווקא במשחקים הקטנים שלה.

עלילת המשחק היא לא הענין המרכזי במשחק והיא מעין סיפור רקע שמנחה אותנו במהלך הדרך,סיפור שבו תיכנסו לנעליו של רובוט קטן וחמוד בשם באד (B.U.D=Botanical Utility Droid) , שהוא מין שילוב כזה בין ן שקבוי (My little big planet)  ודמות הרובוט וואלי מסרטי הקולנוע. באד נשלח למין כוכב לכת בו יש צמח שנקרא Star Plant אשר אותו אתם צרכים להצמיח ולהביא את הזרעים לM.O.M, והמשימה שלכם היא לגרום לצמח לגדול עד הגעתו לפתח החלילית שלכם.

קונספט

הרעיון המרכזי של המשחק הוא עולם אחד שבו עלינו לגרום לצמח לגדול, על ידי שימוש בענפים של הצמח והזזתם לסלעים זוהרים, ש”ישביעו” אותו. העולם מחולק לאיזורים והצלחה שלכם בהאכלת הצמח תעביר אתכם לאיזור הבא ולבסוף המטרה להגיע לחללית.

ליוביסופט יש מקום להכניס עוד עולמות, שאולי יגיעו בהמשך ואם היתה רוצה היתה מאפשרת גם לקהילה לפתח עולמות משלהם, אבל בשביל זה היא צריכה לשחרר SDK.

95D6FE10E81E172F856A2A0B97D2EB042DB4DBF4 (1360×768)

המשחקיות

ראשית כל, המשחקיות ב-Grow Home לוקה בחסר בצד הטכני שלה, באד זז עם תזוזת הראש הגוף והרגליים ככה שהמחשב בונה את צורת ההליכה בלי אנימציית הליכה, ולכן מומלץ שיהיה לכם שלט/בקר שליטה למרות שזה עדיין אפשרי לשחק עם מקלדת ועכבר.

730BC04862B04494C53C27BD1B15C091D76F06AD (1360×768)

מומלץ לשחק עם בקר

השליטה בדמות  מסורבלת, תמצאו את עצמכם פעמים רבות נופלים ממקומות גבוהים לאדמה או לתוך המים מבלי שהתכוונתם, רוב הזמן זה יהיה בזמן הטיפוס או כשאתם מושכים בחפצים וכו’. הדבר הטוב שמצאתי בזה זה העניין שיש איזורים להשתגר אליהם, וזה שאי אפשר ממש למות במשחק ולא תראו Game Over במסך.

צורת השליטה במשחק היא כך: אתם שולטים בכל יד עם לחצן שונה וכך אתם זזים עם לחצן תזוזה אחד ולחצן למצלמה. חוץ מזה שהתזוזה מסורבלת המצלמה לפעמים ממוקמת במקומות שקשה לראות איתם את באד או את הסביבה ויוצר הרבה פעמים בעיות בטיפוסים וגם בהליכה.

לצורך כך מגיעה חבילת הג’טפאק, שעוזרת לכם לנוע ממקום למקום, ומתחילת המשחק תמצאו את עצמכם אוספים יהלומים בעזרת המפה, שמעלים לכם את האחוזים, ומחזקים את הג’אטפק.

בנוסף ניתן למצוא במפה  פרחים שיכולים להחזיק אתכם לזמן מסויים באוויר (עד שעלי הכותרת נופלים אחד אחד ואז אתם נופלים), והעלים שאיתם אפשר לגלוש באוויר, כמו גיבור-על…רק עם עלה. ניתן להשתמש ביכולות אלה פעם אחת ויש להשתמש בעלה או פרח נוספים כדי לקבל יכולות חדשות.

תוך כדי החיפושים והשוטטות בעולם של Grow Home אתם תמצאו דברים שיכולים לעניין ואף לשעשע כמו: צמח ארוך שאם אתם עולים עליו הוא זורק אתכם חזק כמו רוגטקה, או פרח שמקפיץ אתכם למעלה ועוד. לא מצאתי בהם שימוש במהלך המשחק למרות שהם נמצאים שם אין שום סיבה להשתמש בהם אבל התגובה כאשר אתם עולים לדוגמה על העלה הגבוה ואז הוא מעיף אתכם כל כך למעלה ואתם רואים את באד מפורק מאוד מצחיקה כתגובה ראשונית.

8DD12C0283BAB545205FCA8D569EB60BFC5357AC (1360×768)

גרפיקה

למשחק ברמה של Grow Home הגרפיקה נראה מאוד יפה תלת מיימדית עולם פתוח, לפעמים המשחק בשלב מסויים מביא לכם נופים מרהיבים גם ביום וגם בלילה, וזה קורה בעיקר כשאתם מגיעים למקומות גבוהים ומסתכלים למטה.

נוף לדוגמה:

EE1006380D4C534BD852E69FEB473227E1CBB147 (1360×768)

בשעות הלילה העיניים של באד הופכות לפנסים כדי להאיר בלילה וכל מה שזוהר (אבנים זרחניות או יהלומים) בוהק בחושך, מה שהופך את המשחק למאוד צבעוני ויפה. אך נתקלתי לא מעט בבעיות טכניות בגרפיקה כמו טקסטורות שנכנסתי לתוכן לדוגמה נכנסתי לתוך הענפים של הצמח או שחפצים פתאום נשאבים לאדמה ונופלים בלי סיבה.

סאונד

הסאונד במשחק הוא מאוד מרגיע לא שאני אומר שאפשר להירדם מזה אבל הוא לא משהו מיוחד. מדובר על משחק שאתה חוקר את העולם. אם אני חשוב על זה הוא עולם כמעט ריק ומה שיש זה צמחים וחיות שאתה לא יודע מה לעשות איתם ו…לא הרבה. הסאונד היחיד שבלט במשחק הוא הקול של באד (B.U.D) שלדעתי היא אחת הדמויות החמודות במשחקי מחשב שמרגיש כאמור כמו שילוב בין שק בויי לוואלי הרובוט.

E106A61E7E8EA1E25ECE39EE764D5EFACED7DA81 (1360×768)

לסיכום

המשחק נראה טוב וכשמתרגלים לשליטה הוא יעניק לכם כמה שעות של הנאה אך די מוגבלות, גם כי המשחק עצמו קצר וגם כי הוא לא יגרום לכם לחזור אליו בחזרה. יש מה לחקור בעולם של Grow Home ולעיתים החיפושים יניבו חיוך על פניכם.

זה לא יפתיע אף אחד אם יוביסופט תוסיף עולמות בעתיד למשחק הזה, אני לבטח אכנס אליהם וארצה לגלות אותם.

המשחק הקטן מחברת UBISOFT סוף סוף יצא למחשב ועולה 8 דולרים אז האם הוא שווה את המחיר? או שלא? כששמעתי לראשונה על Grow Home נאמר לי שזה כמו סיפור של ג'ק והאפונה (איך זה מתקשר לזה? עוד לא יודע) וכשראיתי את הטריילרים הבנתי שמדובר על עוד אחד מהמשחקים הקטנים מבית יוביסופט כמו Child of light המוצלח ו Valiant Hearts:The great war שהצליח לרגש. והנה עוד משחק קטן מחברת ענק שאנסה בביקורת זו לספק לכם את התשובה האם המשחק שווה את המחיר שלו והאם יוביסופט ממשיכה לספק אותנו דווקא במשחקים הקטנים שלה. עלילת המשחק היא לא הענין המרכזי במשחק והיא מעין…

Review Overview

משחקיות - 6.5
גרפיקה - 8
קונספט - 7.5
סאונד - 8

7.5

רעיון חדש למשחק מאוד מקורי וצבעוני אבל קצר מאוד ועם שליטה מסורבלת

User Rating: 2.15 ( 2 votes)