הוכרזה: ROG Ally X, גרסה משודרגת לקונסולה הניידת

אין ספק שהכניסה של חברת אסוס (Asus) לשוק הקונסולות הניידות, עוררה את השוק והציתה חברות ענק נוספות להצטרף ל'חגיגה', עם כניסתן של  לנובו ו-MSI.

ה-ROG Ally הושקה בישראל במאי שנה שעברה, ולמרות שהקונסולה הניידת של אסוס לא מהווה אלטרנטיבה אמיתית לסטים דק (Steam Deck), היא לא באמת התכוונה להיות כזאת. בתחילת השנה הודיעה החברה שגרסת הדור השני של המכשיר נמצאת כבר בפיתוח ועשויה לצאת בהמשך השנה, היא בטח התכוונה ל-ROG Ally X.

אל תיקראו לזה ROG Ally 2

כעת, אסוס חושפת לראשונה את היורש שלה לקונסולה הניידת: ROG Ally X אך לא מוסרת שום נתון הקשור למפרט הטכני שלו מלבד שהוא יהיה בצבע שחור.

בתמונה ששיתפה אסוס בטוויטר/X לפני כמה ימים, היא חשפה כי המכשיר החדש התחבא לו על אחד המדפים:

הקונסולה הניידת של אסוס הבאה Asus ROG Ally X מוסתרת על אחד המדפים
Asus ROG Ally X, מצא את ה-X בתמונה (מקור: אסוס)

המכשיר החדש צפוי להישלח במחצית השנייה של השנה, ויהיה כמובן מבוסס Windows עם אותה ערכת שבבים AMD Z1 Extreme ואותו מסך 7 אינץ' 48–120Hz VRR.

חיי סוללה ארוכים (הרבה) יותר

אז מה בכל זאת ישתנה? אסוס לא פירטה את המפרט הטכני של ה-ROG Ally X, מאחר ומדובר בטיזר ראשוני לחשיפה שתגיע בהמשך. עם זאת, שון הוליסטר מהאתר The Verge מדווח שיהיה שיפור משמעותי בחיי הסוללה. את זה אמר לאתר סמנכ"ל אסוס, שחשף כי אסוס תידחס חבילת סוללות גדולה יותר במעטפת המתוקנת של Ally X.

אנחנו לא מסתכלים על 30 עד 40 אחוז יותר קיבולת, אנחנו מסתכלים על הרבה יותר מזה.

שון ין, אסוס

הוליסטר לא הסתפק בתשובה של ין וטען בפניו שהוא היה רוצה להכפיל את חיי הסוללה במקרה הגרוע לשלוש שעות מכיוון שכרגע, מדובר אולי ב- 1.5 שעות במשחקים אינטנסיביים. תשובתו של ין הייתה: "זה לא יאכזב את התרחיש הגרוע ביותר שלך,".

שיפור אורך חיי הסוללה הן כנראה הבקשה הגדולה ביותר של המשתמשים מאז ההשקה; אבל יש עוד פרט חשוב שנחשף, והוא שה-ROG Ally X יהיה ידידותי יותר לתיקון, כולל מודולי ג'ויסטיק ניתנים להחלפה.

חריץ ה-SSD M.2 2280 יהיה גדול יותר, מה שיאפשר לגיימרים למצוא הרבה יותר כונני SSD מתאימים של חברות צד שלישי, אם הם רוצים להגדיל את קיבולת האחסון.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

איתי בן טוב

חובב חומרה ו-PC מאז שאני ילד. מסקר את התחום כבר כמה שנים טובות ומאוד שמח שאני עושה זאת באחת התקופות הכי מעניינות בתחום. שחקן CS לנצח.
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות