ג’סטין קרטר, הגיימר מטקסס, ששוהה בכלא מאז חודש פברואר, שרוי במצב נפשי קשה בעקבות התעללות בכלא. קרטר הועבר לבידוד מחשש שיתאבד ומשפחתו מנסה לשחררו בערבות שכרגע עומדת על סכום של חצי מיליוןן דולר.

משפחתו של ג’סטין קרטר, הגיימר בן ה- 19 מטקסס שעומד בפני עונש מאסר של עד 10 שנים בגלל תגובה אלימה בדיון על המשחק LoL בפייסבוק שדווחה כטרוריסטית, מדווחת על התעללות מאחורי סורג ובריח ומנסה לשחרר אותו בערבות בסכום הגבוה שנקבע- חצי מיליון דולר. אביו של ג’סטין שעדיין מזועזע מכל הסיפור, דיווח:

מבלי להיכנס לפרטים ממש מגעילים, היה לו זעזוע מוח, עיניים שחורות, העבירו אותו לבידוד, בעירום, במשך ימים ארוכים בגלל שהוא מדוכא. כל זה טראומטי מאוד לילד הזה. זוהי חוויה נוראית. הוא מדוכא מאוד, הוא מאוד מפחד … והוא מאוד מודאג שהוא לא הולך לצאת משם. הוא די איבד כל התקווה

בחודש אפריל, חבר מושבעים גדול במחוז קומאל, טקסס, האשים את קרטר בביצוע איום טרוריסטי, ושופט קבע ערבות בסך 500,000 דולר. סכום שאין להוריו ולכן קרטר נמצא בכלא עד היום.

ג’ק קרטר, חושש לחיי בנו

דון פלנרי, עורך דינו של קרטר הגיב לערבות הגבוהה:

יש לי נסיון של 10 שנים בעריכת דין, אני כבר ייצגתי רוצחים, טרוריסטים, אנסים. כל דבר שאתה יכול לחשוב עליו. מעולם לא ראיתי ערבות כזו גבוהה של 500,000 דולר.

האישום הוא פשע מדרגה שלישית במדינת טקסס, שעשוי להוביל למאסרו של קרטר לתקופה של עד 10 שנים. במשטרת ניו ראונפלז בטקסס, שחקרה את המקרה, מבהירים כי  בתקופה של רגישות מוגברת לאירועי טרור בבתי הספר, האינטרס שלהם הוא למניעת אלימות, כאשר הם יכולים. סגן משטרת ניו ראונפלז ג’ון ולס אומר:

כל הסיפור הזה הוא סוג של ביש מזל, אנחנו בהחלט מבינים את המצב שקרטר נקלע אליו, עם זאת הוא אמר את הדברים שאמר, ומדובר בעבירה. אנחנו צריכים … להגן על הציבור הכללי ובאופן ספציפי, במקרה זה, בו היו מעורבים תלמידי בית ספר, אנחנו לוקחים את הנושא ברצינות.

העצומה לשחרורו של ג’סטין קרטר הגיעה למעל 60,000 חתימות, ועורך דינו קבע דיון חדש ליום ה- 16 ביולי , בו ינסה להפחית משמעותית את סכום הערבות על מנת שקרטר יוכל להתשחרר הביתה, עד למשפט.

אם יורשע, קרטר צפוי לקבל עד 10 שנים מאסר.

גיימר בן 18 מטקסס “התבדח” בפייסבוק בנוגע למשחק מקוון, וכעת צפוי ל-8 שנות מאסר

מקור: NPR