ברוכים הבאים לחלל: הביקורות של סטארפילד (Starfield) כבר כאן

עוד מועמד חזק לתואר משחק השנה מגיע למעמד השחרור. מה חשבו עליו המבקרים?

סטארפילד הוא משחק תפקידים שמתרחש בחלל, ומדובר באחד המשחקים היותר שאפתניים שידעה התעשייה בכלל, וחברת Bethesda בפרט. המשחק הוכרז לראשונה בתערוכת E3 2018, לפני ש E3 הפך לאירוע שכלל לא מתקיים והוא בלעדי לקונסולת האקסבוקס (XBSX) ונכנס היישר לספריית Game Pass, אבל זמין גם לשחקני המחשב.

חברת הפיתוח של המשחק Bethesda Game Studios השייכת היום למיקרוסופט, הכריזה שנה שעברה שהשאיפה שלה הוא ליצור משחק עם "חזון של עתיד המבוסס על המציאות". סטארפילד אכן מציג עולם פתוח בצורת אזור בתוך גלקסיית שביל החלב, המכיל גם מערכות פלנטריות בדיוניות וגם לא בדיוניות.

שחקנים יכולים לנחות על יותר מ-1,000 כוכבי לכת ומספר לא מוגדר של ירחים ותחנות חלל. רוב הנופים במשחק נוצרו באופן פרוצדורלי. העיר הגדולה ביותר במשחק, נקראת ניו אטלנטיס, והיא העיר הבדיונית הגדולה ביותר שפיתחה בת'סדה.

גיימספוט, פיסי גיימר ו-IGN לא התרשמו, השאר (ממש) כן

למרות שהמשחק עדיין לא שוחרר באופן רשמי, בת'סדה שלחה מראש קודים למשחק, כדי שהמבקרים יוכלו לצלול לתוך העולם שיצרה ולפרסם את הביקורת בסמוך למועד ההשקה. בשלב זה, למעלה מ-50 ביקורות לכל אחת מגרסאות המשחק מאוד מעודדות והממוצע שלהן הוא מעט מתחת לציון 90 הנפלא.

לא יהיה לו קל להתחרות מול Baldur's Gate 3 על התואר משחק השנה שזכה לשלל ציונים מושלמים, אבל, הוא לא רחוק משם. אז מה חשבו סטארפילד המבקרים?

האתר GamingBolt מעניק למשחק ציון מושלם, 10/10

עצום וחסר גבולות כמו הנושא שהוא מכסה, סטארפילד מעלה את הרף לז'אנר שלו ולמדיום בכללותו באינספור דרכים.

ציון מושלם (10/10) מעניק גם האתר Attack of the Fanboy שקובע כי הוא המשחק הטוב ביותר כרגע בגיים-פאס.

זהו המשחק הטוב והשאפתני ביותר בספריית Xbox Game Studios עד כה. זה לא יהיה קשה לומר שזה יכול להיות אחד המשחקים השאפתניים ביותר שנעשו אי פעם, ושהוא המשיך עם הרבה מהמטרות האלה עם פשרה נמוכה יחסית.

Game Rant מעניק למשחק גם כן ציון מושלם, 10/10 וטוען שמדובר במשחק חובה וברמה של סקיירים.

סטארפילד מקיים את כל מה שהבטיח ויותר. זהו משחק המדע הבדיוני האולטימטיבי, שנותן לשחקנים עולם עצום באופן בלתי מובן לחקור ונותן להם לשחק איך שהם רוצים. לסטארפילד יש את מה שנדרש כדי להיות עוד משחק ברמת Skyrim שישוחק באדיקות בעשור הבא. זה סוחף לחלוטין, משחק חובה מוחלט.

GamesRadar+ מעניקים למשחק ציון מושלם של 10/10

סטארפילד היא חווית עולם פתוח רחבה ומעוצבת להפליא, מלאה בגילויים והזדמנויות אינסופיות.

אתר הגיימינג למחשב הפופולרי PC Gamer הסתפק בציון 7.5/10, בעיקר משום שהוא לא מתקרב לסקיירים או פולאאוט.

סטארפילד חולק שפע של DNA עם Skyrim ו-Fallout 4, אבל בסופו של דבר נופל משניהם

האתר גיימספוט (GameSpot) הפתיע עם ציון נמוך של 7/10 למשחק, בגלל שהמשחק לטענת מתקשה לספק חווית RPG מגובשת ובלתי נשכחת בתוך ים הכוכבים חסר הגבולות לכאורה. בנוסף נטען כי סטארפילד הוא משחק שעוסק יותר בכמות מאשר באיכות.

לסטארפילד יש את הרגעים שלו, ללא ספק. משחק הנשק המספק שלו הופך את הלחימה למרגשת, במיוחד כשהוא משולב בסטפסים בתוך קווי המשימות הטובים והמרתקים יותר שלו. ולמרות שהיא מוגבלת בתפיסתה של חקר החלל, יש חידוש בחטטנות בגלקסיה כדי לראות מערכות כוכבים מקרוב ואישי, ומדי פעם למצוא תוכן צדדי ששווה לרדוף אחריו. עם זאת, הוא מתקשה לספק חווית RPG מגובשת ובלתי נשכחת בתוך ים הכוכבים חסר הגבולות לכאורה.

גם האתר IGN (העולמי) העניק למשחק ציון נמוך של 7/10. זאת לעומת ציון 100/100 של IGN Japan ו-IGN Spain, ו-95/100 של ה"סניף הצרפתי".

לסטארפילד יש הרבה כוחות שפועלים נגדה, אבל בסופו של דבר הפיתוי של משימות התפקידים הנרחבות והקרב המכובד שלו מקשים על התנגדות למשיכת הכבידה שלו.

להלן כל הציונים והביקורות למשחק סטארפילד (Starfield):

ממוצע ביקורות XBOX | PC
ממוצע ציונים למחשב
8.8
מוצע ציונים לאקסובקס
8.7
8.8
ציון ממוצע

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות