סוני מכרה כמעט פי 5 יותר קונסולות PS5 מאשר Xbox במהלך הרבעון הראשון של 2024

כך על פי הערכות של טרקר המכירות Niko Partners, ששותף ב-X על ידי מנהל המחקר והתובנות של החברה

חברת סוני (Sony) שפרסמה את תוצאותיה הכספיות בשבוע החולף, חשפה שהיא מכרה עד היום 59.3 מיליון יחידות בכל העולם. החברה דיווחה על מכירות של 4.5 מיליון יחידות PS5 במהלך שלושת החודשים שהסתיימו במרץ.

חלק ניכר ממכירות הקונסולה ברבעון זה, נזקף בעיקר לזכותו של Helldivers 2, שהפך לאחת מהשקות המשחק הגדולות ביותר של פלייסטיישן אי פעם, עם מכירות של 12 מיליון עותקים.

בעוד שמיקרוסופט לא מדווחת על מספרי מכירות של קונסולת Xbox Series X/S, היא אישרה ירידה משמעותית בהכנסות החומרה בדוח הרווחים שלה לרבעון הראשון של השנה.

מכירות התוכנה (משחקים) של Activision Blizzard, אותה רכשה לאחרונה, סייעו לה להעלות את חטיבת המשחקים של מיקרוסופט לרבעון שיא. עם זאת, הכנסות החומרה של Xbox ירדו ב-31% משנה לשנה.

כעת, על פי ההערכות של Niko Partners, ששותף ב-X על ידי מנהל המחקר והתובנות של החברה, הן שהיחס מכירות עומד על 5 ל-1 לטובת סוני:

שתי הקונסולות הראשיות של הדור הנוכחי הושקו בנובמבר 2020, והיחס במכירות הגיע לכך ש- PS5 מכרה יותר מ-Xbox Series X/S בסביבות 2 ל-1 נכון לסוף השנה שעברה, כך על על פי נתונים שסיפקה Take-Two.

במהלך 2023, מכירות ה-PS5 עלו על Xbox Series X/S ביחס של כמעט 3 ל-1, על פי הערכות של חברת המחקר Ampere Analysis.

בשנה שעברה, מיקרוסופט (Microsoft) הודתה בגלוי כי "הפסידה את מלחמות הקונסולות", לאחר שדורגה באופן עקבי במקום השלישי אחרי פלייסטיישן ונינטנדו מבחינת מכירות מאז שנכנסה לשוק עם ה-Xbox המקורי ב-2001.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מערכת התגובות
התראה
2 תגובות
החדש יותר
הישן יותר הבולט ביותר
פידבקים
צפו בכל התגובות

מצד שני המכירות של הפלסטיישן גם לא כאלו גבוהות.
כנראה בגלל שחסר צפי למשחקים טובים בקרוב..

לפי מה שהבנתי סוני מהכרה טוב אבל הורידה ציפיות לעתיד. יחס כזה של 5 ל 1 לא זוכר אף פעם