ותודה לאקטיביז'ן: מיקרוסופט מדווחת על עלייה של 51% בהכנסות ממשחקים

אך רושמת ירידה בהכנסות של מכירות חומרה (קונסולות)

חברת מיקרוסופט (Microsoft) פרסמה הלילה את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השלישי של 2024, ורשמה צמיחה בהכנסות ממשחקי חטיבת Xbox Gaming של יותר מ-51% לעומת שנה שעברה.

העלייה החדה בהכנסות נזקפת בעיקר הודות לרכישת אקטביז'ן-בליזארד (Activision Blizzard), שנסגרה ב-13 באוקטובר 2023 ואחראית לעלייה של 55% נטו בגין עסקה זו, כך שלמעשה מדובר בירידה של 4%.

רכישה זו גם השפיעה משמעותית על הכנסות התוכן והשירותים של Xbox, כאשר החברה רשמה עלייה של 62% משנה לשנה, אך עם רוח גבית של 61% מאקטיביז'ן-בליזארד.

ירידה של 31% במכירות חומרה

המכירות של ה-Xbox Series X/S ירדו ב-31% משנה לשנה, כאשר מיקרוסופט צופה ירידות נוספות ברבעון הבא. יש לציין שהירידה במכירות ה-Xbox החלה כבר בשנה שעברה כשהחברה דיווחה על ירידה של 30% ברבעון המקביל.

סמנכ"לית הכספים של מיקרוסופט, איימי הוד, ציינה שענקית הטכנולוגיה מצפה שהכנסות החומרה של Xbox ירדו גם ברבעון הבא, אך עם זאת, התוכן והשירותים של Xbox צפויים לעלות ברבעון הרביעי.

מיקרוסופט אקטיביז'ן משחקים בולטים
עסקת אקטיביז'ן -בליזארד השפיעה משמעותית על הדוחות (תמונה Xbox Wire)

במהלך שיחה עם המשקיעים על הדוחות הכספיים של מיקרוסופט לרבעון השלישי, המנכ"ל סאטיה נאדלה הצהיר שהוא מחויב להתרחב לפלטפורמות חדשות, וציין שהחברה הפיצה 7 מתוך 25 המשחקים המובילים בפלייסטיישן החודש

אנו מחויבים לפגוש את השחקנים היכן שהם נמצאים על ידי הבאת משחקים נהדרים ליותר אנשים על יותר מכשירים. קבענו שיאים ברבעון השלישי של שעות הזרמת משחקים, שימוש בקונסולה ומכשירים פעילים חודשיים

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט

בשורה התחתונה, מיקרוסופט דיווחה על הכנסות של 61.9 מיליארד דולר ברבעון השלישי, עלייה של 17% בהשוואה לשנה שעברה. רבעון Q3 של מיקרוסופט, מתייחס לתקופה שבין ה-1 לינואר ועד ה-31 במרץ.

חברת מיקרוסופט הצליחה בשנה אחרונה לעקוף את חברת אפל במונחי שווי שוק. החברה כיום בעלת השווי הגבוה ביותר בעולם, 3 טריליון דולר.

אירוע Xbox Showcase הקיץ

אין ספק שסדרת Call of Duty אחראית במידה רבה לבוסט בהכנסות של מיקרוסופט ממשחקים. במבט קדימה, ל-Xbox יש כמה משחקים חזקים בקנה, שלא קשורים לזיכיון וצפויים להניב לה הכנסות חזקות.

משחקים כמו Senua's Saga: Hellblade 2, Avowed, ו-Indiana Jones and the Great Circle, צפויים להגיע לקונסולות X|S וכן לשירות המנויים Game Pass ב-2024.

על פי דיווחים, מיקרוסופט מתכננת לקיים אירוע Xbox Showcase ב-9 ביוני, בו היא תחשוף את משחק Gears of War הבא ואת "קול אוף דיוטי הבא", יום לפני אירוע Ubisoft Forward.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מקור
מיקרוסופט
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות