סוני מכרה 59 מיליון קונסולות PlayStation 5 עד היום

במסגרת פרסום תוצאותיה הכספיות של חברת סוני (Sony) לשנה שהסתיימה ב-31 במרץ 2024, חטיבת המשחקים של החברה דיווחה על שנת שיא נוספת במונחים של הכנסות. עם זאת, מכירות החומרה של PS5 היו מתחת ליעד המקורי.

סוני מכרה 20.8 מיליון קונסולות פלייסטיישן 5 במהלך שנת הכספים, ובסך הכל מכרה עד היום של 59.3 מיליון. יעד המכירות המקורי שלה לשנה היה 25 מיליון יחידות, אך זה עודכן ל-21 מיליון בפברואר האחרון.

בהשוואה לדור קודם, ה-PlayStation 5 נמצא כמעט באותו מקום שבו הייתה PlayStation 4 באותה תקופה של אורך החיים שלה (60 מיליון יחידות).

המכירות של סוני עלו ב-17% בהשוואה לשנה ל-4.26 טריליון ין (27.2 מיליארד דולר), מה שייחסה החברה לעלייה במכירות של כותרים אינם של צד ראשון, תוכן נוסף, והשפעת שערי החליפין.

גרף מכירות הפלייסטיישן 5
תחזית נמוכה של 18 מיליון יחידות PS5 (תמונה: סוני)

סוני חזרה ואמרה כי היא צופה ירידה במכירות התוכנה (משחקים) בשנת הכספים הנוכחית שלה, שתסתיים במרץ 2025, עקב ירידה צפויה במכירות החומרה. החברה צופה שהיא תמכור במהלך השנה הקרובה 18 מיליון קונסולות.

118 מיליון משתמשים ב-PSN

הכנסות שירותי הרשת של סוני – הכוללות PS Plus והכנסות מפרסום, עלו לרמה הגבוהה ביותר והכניסו לחברה 545.5 מיליארד ין (3.48 מיליארד דולר), המהווים עלייה מ-2.9 מיליארד דולר בשנה שעברה.

המשתמשים הפעילים החודשיים של PlayStation Network עלו ב-10 מיליון משנה לשנה ל-118 מיליון (לעומת 108 מיליון), אולם זה מייצג ירידה לעומת 123 מיליון לעומת רבעון שעבר.

מכירות התוכנה (PS4 ו-PS5), כלומר משחקים, עלו ב-22.2 מיליון משנה לשנה, ל-286.4 מיליון יחידות. משחקים דיגיטליים היוו 70% ממכירות המשחקים השנתיות, לעומת 67% בשנה שעברה.

משחק יריות חדש והמשך הבאת משחקים למחשב

התחזית החלשה של סוני נעוצה בעיקר בעובדה שהחברה לא מתכננת לשחרר משחקים ב"זיכיונות גדולים קיימים" במהלך תקופה זו של 12 חודשים. עם זאת, היא חזרה וציינה שתוכניותיה לשחרר את קונקורד (Concord), עוד השנה, עדיין בתוקף.

קונקורד הוא משחק יריות מגוף ראשון (FPS) מרובה משתתפים PVP חדש מבית Firewalk Studios שיגיע מתישהו השנה ל-PS5 וגם ל-PC.

המנכ"ל הזמני, הירוקי טוטוקי, חזר בשיחה עם המשקיעים על התוכניות של החברה לשפר את שולי הרווח "באופן אגרסיבי", בין השאר תוך התמקדות מוגברת בהבאת המשחקים שלה למחשב האישי.

החברה הדגישה במיוחד לטובה את הביצועים של Helldivers 2 שמכר 12 מיליון עותקים והפך להשקה הנמכרת ביותר במהירות לפלייסטיישן אי פעם.

עוד נמסר כי סוני מצאה יורש(ים) לג'ים ריאן, המנכ"ל שעזב את החברה אחרי 30 שנה. החל מה-1 ביוני 2024, הרמן הולסט והידיאקי נישינו יכהנו כמנכ"לים המשותפים החדשים של עסקי פלייסטיישן.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות