סוני דיווחה על מכירות שיא של 8.2 מיליון קונסולות ברבעון האחרון, אבל הרווח ירד

ענקית המשחקים היפנית דיווחה הלילה על תוצאותיה הכספיות לרבעון האחרון שלה, עם מספרים חזקים אבל שולי רווח נמוכים והנמכת תחזיות להמשך

סוני רשמה שיא הכנסות רבעוניות ברבעון הכל כך חשוב של דצמבר, המקיף את עונת החגים. סוני מכרה 8.2 מיליון יחידות של קונסולת הדגל שלה לפלייסטיישן 5 ברבעון השלישי הפיסקאלי שלה, שנמשך מאוקטובר עד דצמבר. זאת לעומת 6.3 מיליון ברבעון המקביל, ובסך הכל מכרה החברה 16.4 מיליון יחידות PS5 עד כה בשנת הכספים שלה.

למרות שמדובר בשיא במכירות יחידות רבעוניות של הקונסולה, הנתון הזה עדיין נפל מהיעד של החברה, נמוך בכמיליון יחידות ממה שחזתה בעבר.

זאת למרות שחרורו של כותר הצד הראשון הגדול Spider-Man 2, מכירות חזקות של כותרי צד שלישי, והשקה של גרסת סלים (Slim) חדשה ומעט חזקה יותר בנובמבר.

החברה גם חתכה את תחזית המכירות של קונסולת הדגל שלה, פלייסטיישן 5, לאחר שהזהירה על עסקאות חלשות יותר בחטיבת המשחקים המרכזית שלה.

ענקית המשחקים היפנית אמרה שהיא מצפה כעת למכור 21 מיליון יחידות של ה-PS5 בשנת הכספים המסתיימת במרץ, מדובר בירידה לעומת תחזית קודמת של 25 מיליון יחידות.

שיא מכירות, פחות רווחים

המכירות בעסקי המשחקים של סוני עלו ב-16% ל- 1.4 טריליון ין (בסביבות 9.3 מיליארד דולר), עם זאת, הרווח התפעולי ירד ב-26% ל-86.1 מיליארד ין (בסביבות 572 מיליון דולר), לאור עלייה בהפסדים מחומרה עקב מבצעים בתקופה זו וכן ירידה במכירות של משחקי צד ראשון.

כעת האתגר של סוני טמון בניסיון לשמור על המומנטום עבור ה-PS5, שיצאה לפני יותר משלוש שנים,חלק מנסיון זה הוא שחרור גרסת סלים (Slim) ואולי נראה עוד דגמים בהמשך השנה.

סוני PS5 סלים – הקונסולה הדקה והאחרונה של סוני

גם היריבה נינטנדו התמודדה עם בעיה דומה בעבר, והצליחה לשמור על עניין בקונסולת ה-Switch בת שבע השנים שלה, הודות לשחרורי משחקים חדשים וסרטים הקשורים לדמויות המפורסמות שלה, כמו הסרט סופר מריו.

ישנם דיווחים ברשת על כך שחברת מיקרוסופט (Microsoft) עשויה להביא כותרים בלעדיים כמו Gears of WarStarfield וגם אינדיאנה ג'ונס הקרוב לפלייסטיישן 5. פיל ספנסר, הבוס הגדול של האסבוקס, הגיב לידיעה זו וצפוי היום לשתף את העולם ב עדכון עסקי על "החזון" של אקסבוקס.

הצטרפו לערוץ הטלגרם החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג וטכנולוגיה. תוכלו גם להירשם לעדכונים דרך עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות