דיווח: סוני מצמצמת את ההשקעה בפיתוח משחקי VR

על פי הדיווחים, סוני (Sony) מצמצמת את ההשקעה שלה במשחקי מציאות מדומה (VR), ויש כרגע רק שני משחקי צד ראשון בפיתוח עבור משקפי ה-PlayStation VR2 שלה.

הדיווח מגיע מהאתר אנדרואיד סנטרל, ועל פי מקורות המקורבים לחברה נטען שסוני "מבצעת קיצוצים עמוקים במימון משחקי VR", ומביאה ל"מעט מאוד הזדמנויות" למשחקי VR פנימיים בעתיד. Android Central טוען גם כאמור, שרק שני משחקי צד ראשון ל-PlayStation VR2 נמצאים בפיתוח.

משקפי PlayStation VR2 הושקו עבור קונסולת ה-PlayStation 5 של סוני בפברואר 2023, מה שהפך אותה ליצרנית הקונסולות היחידה שמציעה פתרון מציאות מדומה מלא על פני המערכות האחרות בדור הנוכחי. עם זאת, החברה דיווחה בשנה שעברה על ירידה במכירות ה-PS VR2.

תג מחיר גבוה וספריית משחקים דלילה

הסיבה לירידה במכירות נובעת ככל הנראה מספריית משחקים דלה ומתג מחיר גבוה במיוחד. לאחר שחרור הכותר המקורי Horizon: Call of the Mountain כמו גם פונקציונליות VR עבור משחקים כמו Gran Turismo 7 ו-Resident Evil Village, הדברים היו שקטים להפליא בחזית ה-VR.

תג המחיר הגבוה גם מקשה על הגיימרים להגיע להחלטה על כדאיות הרכישה, עם מחיר התחלתי של ה-PSRV2 בישראל שעומד על 2,200 שקלים.

מנויי הפלייסטיישן פלוס, זכו לראשונה החודש במשחק VR2 שהתווסף לרשימת המשחקים שסוני פרסמה, המשחק Kayak VR: Mirage.

תמיכה למחשב באוגוסט

שלושה חודשים לאחר שסוני הודיעה כי היא בוחנת תמיכה רשמית במחשב עבור ה- PS VR2, זה אכן קרה והיא הכריזה בתחילת החודש על מתאם רשמי למחשב למשקפי המציאות המדומה שלה. המתאם שפרטי ההסמכה שלו דלפו לרשת שבוא קודם להכרזה, ישוחרר ב-7 באוגוסט ויעלה 60 דולרים בחנויות הנבחרות.

בפברואר האחרון, מנכ"ל יוביוספט (Ubisoft), איב גילמוט, חשף שגם הוא לא מתכנן להגדיל את ההשקעה במשחקי VR נוספים בשל ביצועי המכירות המאכזבים של Assassin's Creed Nexus VR.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות