רשמי: מתאם ה-PlayStation VR2 למחשב הוכרז ויושק ב-7 באוגוסט

שלושה חודשים לאחר שחברת סוני (Sony) הודיעה כי היא בוחנת תמיכה רשמית במחשב עבור ה- PS VR2, כעת היא מכריזה על מתאם מאושר למשקפי המציאות המדומה שלה.

המתאם שפרטי ההסמכה שלו דלפו לרשת בשבוע שעבר, ישוחרר ב-7 באוגוסט ויעלה 60 דולרים בחנויות נבחרות, אך עדיין לא ידוע אם בתאריך זה הוא יושק גם לישראל.

שחקנים יצטרכו גם כבל DisplayPort זמין (נמכר בנפרד) התואם ל-DisplayPort 1.4, כמו גם חשבון Steam ומחשב שעומד בדרישות המינימום.

סוני גם אמרה שתכונות, כמו HDR, משוב על אוזניות, מעקב עיניים, טריגרים אדפטיביים ומשוב הפטי לא יהיו זמינים בעת משחק במחשב.

אריזת מתאם למחשב ל PS VR2
מתאם PlayStation VR2 PC (תמונה: סוני)

דרישות המינימום לשימוש במשקפי ה-PS VR2 במחשב פורסמו על ידי סוני, והן כדלקמן:

דרישות מערכת – מינימום:

  • מערכת הפעלה – Windows 10 64-bit / Windows 11 64-bit
  • מעבד – Intel Core i5-7600 / AMD Ryzen 3 3100 (נדרשת ארכיטקטורת Zen 2 ומעלה)
  • זיכרון ראם – 8GB או יותר
  • כרטיס מסך– NVIDIA GeForce GTX 1650 ואילך (נדרשת ארכיטקטורת Turing ומעלה) / סדרת NVIDIA RTX / AMD Radeon RX 5500XT ואילך / AMD Radeon RX 6500XT ואילך
  • חיבור למסך – DisplayPort 1.4 (חייב להיות בעל יציאת פלט DisplayPort או Mini DisplayPort רגילה)
  • USB – חיבור ישיר בלבד
  • Bluetooth – Bluetooth 4.0 ואילך

סוני מקווה שמתאם המחשב, לצד השקות חדשות כמו Metro Awakening VR, יפיחו חיים חדשים במשקפי ה-VR2 שלה, שהמכירות שלהם לא מצליחות להתרומם.

זה בהחלט ירחיב את קהל לקוחותיה, ואולי יגרום למשתמשים להסיט את עיניהם לרכישה של קונסולת PS5, בתקווה שהיא תתחיל גם להרחיב את ספריית משחקי ה-VR שלה.

שוק משחקי ה-VR למחשב כבר נשלט על ידי חברות ענק כמו מטא, עם ה- Meta Quest 3 שכבר עובדות היטב עם מחשבים אישיים בנוסף להיותן עצמאיות, ועובדות באופן אלחוטי. עם זאת, ל-PSVR 2 של סוני יש זוג בקרים ממש טובים, תצוגת OLED, מעקב עיניים והתאמה נוחה ומתכווננת מעל משקפיים, למרות שאינו תומך בכמה מהתכונות הייחודיות שלו כאשר הוא מחובר למחשב.

מבחינה טכנית, ההכרזה של סוני אומרת שתוכלו להתחבר ל-PSR V2 ולשחק בשלל משחקי מחשב, ביניהם, Half-Life: Alyx, אחד ממשחקי ה-VR הטובים ביותר אי פעם.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות