אנבידיה היא כעת החברה עם שווי השוק הגבוה בעולם, עקפה את מיקרוסופט

עברו רק שבועיים מאז דיווחנו כאן שחברת אנבידיה (Nvidia), שהתחילה כיצרנית כרטיסי מסך לגיימרים לפני 30 שנה, חצתה את רף השווי שוק של 3 טריליון ועקפה את חברת אפל (Apple).

כעת, היא הצליחה לעשות את הבלתי יאומן ועקפה גם את ענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט (Microsoft), וסגרה אמש את יום המסחר עם שווי שוק של 3.34 טריליון דולר (3340 מיליארד דולר). מיקרוסופט עם 3.32T, אפל עם 3.29T, נכון להיום.

בפברואר האחרון היא עקפה לראשונה את שווי 2 טריליון דולרים ולקח לה ארבעה חודשים בלבד להוסיף עוד 67% לשוויה.

אנבידיה
ג'נסן הואנג, נשיא ומנכ"ל אנבידיה (תמונה: Nvidia)

שליטה אבסולוטית בשוק ה-AI

אנבידיה ממשיכה לשלוט בשוק כרטיסי המסך מאז שהיא הוקמה, לפני 31 שנה. עם זאת, את כל המהלך האחרון שלה בוול-סטריט היא עשתה בזכות מהפיכת ה-AI, כי הרעב והביקוש לשבבים שהיא מייצרת לא ידע כזאת עוצמה מעולם.

בחודש שעבר דיווחה החברה על רווח אסטרונומי של 14.9 מיליארד דולר מתוך הכנסות של 26 מיליארד דולר, הודות לשבבים האיכותיים שהיא מייצרת ומוכרת. מניית יצרנית השבבים עומדת כיום על 135.58 דולר למניה, לאחר שביצעה פיצול בשער המניה (ביחס של 10 ל-1).

מאיצי הבינה המלאכותית של Nvidia מהווים בין 70% ל-95% מנתח השוק של שבבי בינה מלאכותית, לפי CNBC. החברה מתכננת כעת להשיק שבב AI חדש על בסיס שנתי, החל מה-Blackwell B200 GPU שצפוי בהמשך השנה ויש לה עוד תוכניות גדולות להביא מאיצים חדשים ומהירים לשוק בהמשך השנה.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות