אנבידיה חצתה את רף 3 טריליון דולר, שווה כעת יותר מאפל

באנר TMS

חברת אנבידיה (Nvidia), יצרנית כרטיסי המסך הגדולה בעולם, נמצאת במסלול מסע חלומי מאז שה-AI נכנס לחיינו וחצתה לראשונה את שווי 3 טריליון דולר. מניית החברה סיימה את יום המסחר בניו-יורק בשווי של 3.01 טריליון. חברת אפל (Apple) שווה 3.0 טריליון.

בעוד שאנבידיה שולטת במירוץ ה-AI עם שבב הדגל שלה H100, שווי השוק של החברה רק המשיך לעלות. במאי 2023 הפכה לחברה בשווי טריליון דולר, ואז, פברואר האחרון היא עקפה לראשונה את שווי 2 טריליון דולרים. לקח לה פחות מארבעה חודשים להוסיף עוד 50% לשוויה.

נכון ליום המסחר האחרון בוול סטריט, אנבידיה היא החברה השנייה עם שווי שוק הגבוה ביותר בעולם, כשלפניה, מובילה חברת מיקרוסופט (Microsoft) עם שווי שוק של 3.15 טריליון דולר. פער של כ-5% בלבד.

מנכל חברת אנבידיה
ג'נסן הואנג, נשיא ומנכ"ל אנבידיה (תמונה: Getty Images)

בחודש שעבר דיווחה החברה על רווח עצום של 14.9 מיליארד דולר מתוך הכנסות של 26 מיליארד דולר, הודות לכל השבבים שהיא מוכרת. מניית יצרנית השבבים עומדת כיום על יותר מ-1,220 דולר למניה, אך אנבידיה מתכננת לפצל את המניה (ביחס של 10 ל-1) מחר, ב-7 ביוני.

מאיצי הבינה המלאכותית של Nvidia מהווים בין 70% ל-95% מנתח השוק של שבבי בינה מלאכותית, לפי CNBC. החברה מתכננת כעת להשיק שבב AI חדש על בסיס שנתי, החל מה-Blackwell B200 GPU שצפוי בהמשך השנה.

הצטרפו לכל החדשות

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות