בזכות ה-AI: אנבידיה שווה כבר 2 טריליון דולר

יצרנית כרטיסי המסך נמצאת במסלול מסע חלומי מאז שה-AI נכנס לחיינו וחצתה לראשונה את שווי 2 טריליון דולר, ומתקרבת לשווי של חברת אפל

חברת אנבידיה (Nvidia) הצטרפה למועדון אקסקלוסיבי של חברות שהצליחו להגיע לשווי של 2 טריליון דולר (אלפיים מיליארדים). זה קר לכמה רגעים, ימים ספורים לאחר שיצרנית השבבים פרסמה דוחות כספיים מטורפים, הודות לשגעת ה-AI, שסחפו את וול סטריט ואת המשקיעים.

רק קומץ חברות הגיעו אי פעם לאבן הדרך של 2 טריליון דולר- אפל ומיקרוסופט (השוות בהתאמה 2.8 ו-3.05ׂ). למרות שמניית החברה נסוגה בסוף המסחר מהעליות שלה מאוחר יותר באותו היום, שוויה נסגר מעט מתחת לרף של 2 טריליון דולר ועמד על 1.97T.

חברת אנבידיה NVIDIA

הסיפור הגדול שעומד מאחורי הנסיקה הזאת הוא הדוח שפורסם ביום רביעי האחרון בערב, בו דיווחה החברה על עלייה שנתית של 769% ברווח ברבעון הרביעי ועל זינוק של 580% ברווחי השנה שלמה מהשנה הקודמת.

במהלך המסחר ביום שאחרי הדוח החברה הוסיפה סכום מדהים של 273 מיליארד דולר לשווי השוק שלה, הקפיצה הגדולה ביותר ביום אחד של כל חברה הרשומה במסחר האמריקאי אי פעם.

מניה חברת אנבידיה NVDA
מניית חברת אנבידיה – הרגעים בו השווי חצה את רף 2 טריליון דולר

בשנה שעברה הכריזה אנבידיה על ה-H200, היורש של ספינת הדגל H100 לדגמי AI, המבטיח קיבולת זיכרון ורוחב פס גבוהים יותר. החברה מתכננת לשחרר את הכרטיס המתקדם ברבעון השני של 2024. שבבי ה-H100 וה-A100 שלו משמשים כמעבדי בינה מלאכותית כללית לכל מטרה עבור רבים מהלקוחות הגדולים בעולם.

אנבידיה גם השקיעה 30 מיליארד דולר בפרויקט חדש של ייצור שבבי AI מותאמים אישית עבור חברות אחרות, על פי דיווח של רויטרס.

חברת אנבידיה – היסטוריה עם הרבה מזל וסבלנות אינסופית

חברת אנבידיה הוקמה בשנת 1993 על ידי כריס מלקווסקי, קרטיס פרים, ומעצב המעבדים האמריקאי-טאיווני ג'נסן הואנג שמשמש היום כנשיא ומנכ"ל החברה. החברה הוקמה לצורך פיתוח וייצור כרטיסים ומעבדים גרפיים לשוק המשחקים, ורק בשנת 1997 הצליחה לכבוש את השוק עם כרטיס בשם RIVA.

כרטיס זה התחרה בכרטיס גרפי בשם Voodoo של חברת 3dfx, שנחשבה אז כאחת החברות המובילות בשוק המעבדים הגרפים. למזלה של אנבידיה, 3dfx פשטה את הרגל בשנת 2000, והיא פשוט ניצלה את המצב וקנתה אותה בסכום די מגוחך בדיעבד, של 186 מיליון דולר.

ג'נסן הואנג (Jensen Huang), נשיא ומנכ"ל אנבידיה אוחז בידו כרטיס RTX 4090

מאז אותה רכישה משמעותית, החלה החברה להתבסס כאחת מהחברות המובילות בתחום, ובשנת 2003 פיתחה והוציאה לשוק את סדרת מעבדי ה-FX, שנכללו במשפחת ה-GeForce. התחרות שלה אז הייתה מול חברת ATi הקטנה שהתחבבה על הגיימרים (הייתה אז מלחמה ממש של הירוקים נגד האדומים), בזכות הוצאת סדרת Radeon החדשה שהייתה מאוד מוצלחת.

עוד מאותו נושא:

בשנת 2006 רכשה AMD את ATI עבור סכום של 5.6 מיליארד דולרים, ואיחדה את המעבדים וכרטיסי המסך תחת שם מותג אחד. משנה זו ואילך אנבידיה ו-AMD החלו את מסען הארוך והמטלטל משוק ייעודי לגיימינג, לשוק שכובש את העולם ממש ברגעים אלו- הבינה המלאכותית (AI).

כל החדשות של גיימפרו בערוץ וואטסאפ ובטלגרם

הצטרפו לערוץ הטלגרם | וואטסאפ החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג וטכנולוגיה.

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות