לא חייבים לשדרג: Call of Duty: Black Ops 6 ישוחרר גם ל-PS4 ול-Xbox One

באנר TMS

על פי דיווחים חדשים, ולמרות החששות, הכותר הבא בסדרת קול אוף דיוטי – Call of Duty: Black Ops 6 צפוי להגיע גם לקונסולות הדור הקודם, כולל ה-PS4 וה-Xbox One.

בתום ימים אחרונים של שמועות וטיזרים, חברת אקטיביז'ן (Activision) הכריזה רשמית על המשחק הבא בסדרת משחקי היריות הפופולרי שלה, ושמו – Black Ops 6. הפרטים כרגע מאוד כוללניים, ומלבד שחרור במועד 'מאוחר יותר השנה' בקונסולות ובמחשב הדור הנוכחי, לא נמסר יותר מדי מידע.

כעת מגיע דיווח שעשוי להרגיע את כל בעלי ה'קונסולות ישנות', כי המשחק ישוחרר ככל הנראה גם בקונסולות של הדור הקודם, באופן דומה ל-Modern Warfare 3 בשנה שעברה.

הדיווח מגיע מפוסט ב-X של האתר charlieINTEL שחשף רישומים למשחק של הקמעונאית GameStop, שהזכירו גם מק"ט עבור PS4. למרות שלא נראה שיש מק"ט נפרד ל-Xbox One, מצוין שגרסת ה-Xbox Series S|X היא גרסה חוצה-דורות, שתעבוד גם ב-Xbox One.

מתי יוצא Black Ops 6?

לגבי המועד בו יושק Black Ops 6, הדיווחים כרגע הם שהכותר שהיה מיועד לצאת באמצע אוקטובר, זז מעט לסוף אוקטובר 2024. עם זאת, דיווח של טום הנדרסון, טוען כי בלאק אופס 6 ישוחרר ב-25 באוקטובר, 2024.

כמו תמיד, יש לקחת את כל המידע שלמעלה בעירבון מוגבל, ואנחנו נהיה הרבה יותר חכמים ורשמיים בעוד שבועות ספורים, בו מיקרוסופט (Microsoft) תקיים אירוע מיוחד של Black Ops 6 Direct. זה מה שהיא כתבה ב-X:

זה גם יהיה ה-Showcase הראשון שלנו הכולל משחקים מתיק האולפנים שלנו על פני Activision, Blizzard, Bethesda ו-Xbox Game Studios, בנוסף לכותרים משותפי הצד השלישי שלנו.

מיקרוסופט

אירוע זה יתקיים מיד לאחר ה-Xbox Showcase של מיקרוסופט ב-9 ביוני.

בחינם לבעלי Game Pass

לפני כעשרה ימים, דיווח הוול סטריט ג'ורנל שמיקרוסופט מתכננת לשחרר את משחק Call of Duty השנה ב-Game Pass. על פי הדיווח הזה, מיקרוסופט תשחרר את "בלאק אופס 6' ישירות לשירות המנויים שלה במקום למכר אותו במחיר מלא ללקוחותיה. ככה זה כשפיל ספנסר רוצה משהו.

יש לציין שכמעט כל דיווח שמגיע מהעיתון וול סטריט ג'ורנל, הוא הרבה יותר מעוד שמועה ברשת, כי שמועות לא מתפרסמות שם, אלא רק מידע שיש לו בסיס ומקור איתן.

עוד באותו דיווח של WSJ, צוין כי הסדרה הכניסה עד כה למעלה מ-30 מיליארד דולר, קצת פחות ממחצית הסכום ששילמה עליה מיקרוסופט.

מנוע המשחק

יש לקחת בחשבון שגם אם המשחק אכן מגיע לדור קונסולות קודם, זה לא בהכרח אומר שהמפתחת Treyarch ממשיכה להשתמש במנוע הקודם שלה, 'Black Ops Cold War engine' מ-2020. למרות שמנוע הצליח ליצור אווירת שנות השמונים בצורה

מנוע זה ששימש למשחק בעל אותו השם, הוא שדרוג של המנוע הקודם שלה, Black Ops 4 engine והוא מבוסס בחלקו על כלים וטכנולוגיה בסיסית ממנוע IW 8.0. לפני שאתם מתחילים להתבלבל, אסביר קצת:

סדרת קול אוף דיוטי החלה בשנת 2003 עם מנוע גרפי לא שלה, אלא מנוע id Tech 3, גרסה מתקדמת של ג'ון קארמק למנוע המקורי של DOOM שהתחרה בזמנו מול Unreal Engine.

מהכותר השני בסדרה ומעלה, המפתחת המקורית שלה, אינפיניטי וורד (IW) לקחה את אותו מנוע וביצעה בו שינויים רבים והתאמות כדי לבנות מנוע 'עצמאי', שנשא את השם IW 2.0. זה המנוע הראשי של כל הסדרה, כשחברות אחרות, מלבד אינפיניטי וורד מקסטמות אותו לצרכיהן.

המנוע האחרון של הסדרה הוא IW 9.0, מדובר במנוע עליו פותחו כל המשחקים של אינפיניטי בחמש שנים האחרונות: Call of Duty: Modern Warfare II / III ,Warzone 2.0 , Warzone Mobile.

מה כל זה אומר? דן באנטינג, מי שהיה מעצב המשחקים הראשי של Treyarch עד המשחק האחרון, התראיין ב-2020 וטען כי מערך הכלים שנבנה עם Cold War נועד להיות ניתן להרחבה ורחב לעבודה בפלטפורמות עתידיות, כולל PS5 ו-Xbox Series X.

מה שאומר, שיכול מאוד להיות שמנוע המשחק הבא בסדרה, בדיוק כמו שני הקודמים של Treyarch, יקבל את השם Black Ops 6 Engine, שיהיה גרסה משודרגת של IW 9.0.

הצטרפו לכל החדשות

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות