.

2016-משחקי-יריות-מגוף-ראשון

חופשת פסח בעיצומה וזה הזמן להביא לכם את הסיקור המסורתי שלנו על משחקי היריות החינמיים הכי טובים שמסתובבים עכשיו ברשת

הסיקור האחרון הכיל בתוכו עשרה כאלה ולאור העיכוב הרב, הסיקור הנוכחי יביא לכם פי 2 יותר משחקי יריות חינמיים שלדעתנו שווים את ההורדה והם הטובים ביותר שניתן לשחק בהם כרגע בעיקר למחשב האישי. שנתחיל?

1. Warframe

Excalibur_Wallpaper

Warframe הוא משחק יריות מגוף שלישי שכולל לא רק נשקים, אלא גם חרבות, כוחות ועוד סוגים שונים של לחימה. המפתחת והאחראית שלו היא Digital Extremes, שמוכרת לנו כמפתחת של המשחק The Darkness 2. לאחר שחרורו, Digital התחילה לעבוד כעצמאית, והביאה לעולם את Warframe, שנכון להיום בסטים, 78,337 איש נתנו ביקורת חיובית על המשחק מתוך 85,480. הוא עומד על ממוצע של 91 מתוך 100, ויחסית לכותר חינמי, הוא מצליח יפה מאוד. המשחק זמין כעת אצל פלטפורמות PS4, Xbox One ולמחשב האישי. מוזמנים להוריד דרך פה או דרך פה.

2. Warface

warface-2

Warface הוא משחק יריות מגוף ראשון ששוחרר לפני כמעט שנתיים על ידי האחראית והמפיצה שלו Crytek. הכותר מחולק לשלושה סוגי מודים, הראשון הוא קו-אופ שבעצם מאפשר לך לשחק עם כמה חברים ולעבור יחד את המשימה. שזה בעצם להגיע מנקודת ההתחלה עד הסיום במפה, מה שמעביר אותך למפה הבאה, ובין לבין אתה נלחם באויבים כולל בוסים. המוד השני הוא Versus, שזה בעצם ה־PvP, עם שבעה מודים שונים וקלאסיים כמו ‘FFA’, ‘TDM’ וכן הלאה. והמוד האחרון, ‘הישרדות’ שבעצם שם אתה סה”כ צריך לשרוד את הסבב. התגובות בסטים עומדות על ממוצע של 72% של תגובות חיוביות, מה שאומר שהמשחק מצוין והוא שווה ניסיון. להורדה אפשר פה או פה.

3. Dirty Bomb

merc_family_1920x1200_16x10

Dirty Bomb הוא יחסית משחק יריות מגוף ראשון חדש, ששוחרר לפני פחות משנה ועשה רעש גדול בעת שחרורו. המפיצה שלו היא  Nexon שהביאה את לנו Combat Arms , שאני די בטוח שאם אתם חובבי ז’אנר היריות מגוף הראשון, אתם מכירים את המשחק הזה. ב־Dirty Bomb אתם בוחרים שלוש דמויות, זה יכול ‘צלף’, ‘מרפא’ ו-‘אנג’ניר’. אתם נכנסים לזירה עם דמות אחת, וכאשר אתם מתים אתם יכולים במהלך הזמן לשנות לדמות אחרת. כל אחת עם יכולות משלה. הממוצע של Dirty Bomb יותר גבוה משל Warface ועומד על 75% תגובות חיוביות יחד עם 24,441 תגובות בכללי. אתם יכולים להוריד אותו דרך פה.

4. Planetside 2

Planetside-2-wallpaper-010

Planetside 2, אחד המשחק הוותיקים ברשימות שלנו, ממשיך לקחת חלק ולהציג את עצמו כמשחק יריות מגוף ראשון חינמי. ממוצע הציונים של המשחק עומד על 85% מתוך 30,243 תגובות בכללי. ואילו הממוצע ציונים שלו על פי 42 מבקרים, עומד על 84 מתוך 100. מה שמיוחד ב־Planetside 2 הוא ששם אתה חופשי לעשות מה שאתה רוצה, מהרגע שעיצבת לעצמך דמות ובחרת עם איזו קבוצה אתה רוצה להיות, כשאתה נוחת לעולם הפתוח, בעצם המטרה שלך הוא לכבוש כמה שיותר שטחים לקבוצה שלך, מביאים לך סכום כסף שעמו אתה יכול לרכוש מכוניות, טנקים או אפילו מטוסים. יש כמה סוגי דמויות שלכל אחד מהם יש רובים וכוחות שונים, מבזוקה ועד רובה רגיל, מלעוף עם תיק סילון ועד להפוך לבלתי נראה. את המשחק תוכלו להוריד מפה או פה.

5. Team Fortress 2

maxresdefault

אם חשבתם שהביקורות והתגובות על Planetside 2 כמשחק חינמי מספיק טובות, כנראה שעוד לא שמעתם על Team Fortress 2, ששוחרר בשנת 2007 לראשונה, אך עדיין מככב כאחד ממשחקי היריות החינמיים הטובים ביותר בסטים (טכנית, הוא הפך למשחק חינמי בשנת 2011). הממוצע שלו עומד על 95% יחד עם 348,931 תגובות בכללי, מתוכם 333,727 חיוביות. ממוצע הציונים עומד על 92 מתוך מאה, על פי 17 מבקרים. אז מה המשחק מציע לנו? בניגוד לכותרים כמו CoD או BF שמנסים להיות כמה שיותר ריאליסטיים, TF2 הוא לא כזה, שדווקא להפך הוא משדר לנו כמה שיותר צבע בעולם. אך עדיין אלמנט היריות והאקשן נשאר, יש 11 מצבי משחק, מ’העברת הדגל מצד אחד לצד השני’ ועד ‘מלך הגבעה’. כמובן שזה רק חלק קטן ממנו, את ההמשך תגלו בעצמכם. את המשחק תוכלו להוריד מפה.

6. Robocraft

robocraft

Robocraft מנסה להיות קצת יותר מקורי לעומת שאר משחקי היריות שאנחנו מכירים. פה בעצם המוטו הוא ‘תיבנה – תנהג – תילחם’, מה זאת אומרת? אתם מתחילים את המשחק בתוך בסיס שמה אתם בונים את הרכב שלכם, יכול להיות טנק ויכול להיות מטוס, אחר כך, אתם בוחנים אותו, בוחנים אלו נשקים אתם רוצים שיהיה לו וכן הלאה, ולאחר מכן, אתם יוצאים ונלחמים כדי לשרוד ולנצח. זאת ועוד, במשחק יש שישה מודים, ביניהם מוד הקמפיין, מוד הטסט שבוחן את יכולות הרובוט שלך ועוד. ממוצע התגובות החיוביות עומד על 80% מתוך 56.5 אלף תגובות. כדי להוריד את המשחק לחצו פה או פה.

7. Gotham City Impostors

Gotham_City_Impostors_001

Gotham City Impostors הוא גם עוד משחק יריות מגוף ראשון שפותח על ידי Monolith Productions, אותה אחת שהביאה לנו את Shadow of Mordor, והמפיצה היא Warner Bros הגדולה. כמו שאפשר להבין מהשם, המשחק מתמקד ביקום של באטמן, שמה המלחמה היא בין אנשי העטלף (The Bats) לבין אנשי הג’וקר (The Jokers). נוסף לכך המשחק מכיל ארבעה סוגי מודים, אתגרים ועוד. ממוצע התגובות החיוביות של המשחק עומד על 85% מתוך 8.5 אלף, לא הרבה כמו השאר, אבל גם משהו. Gotham City Impostors שוחרר לראשונה בפברואר 2012 לקונסולות Xbox 360, PS3 ולמחשב האישי. חצי שנה לאחר שחרורו הוא הפך לחינמי וזמין להורדה דרך סטים. לצערנו, ביולי 2014 הסרברים ב־PS3 ירדו, וכיום הוא כבר לא זמין להורדה שמה.

8. Blacklight: Retribution

blacklight-retribution

Blacklight: Retribution הוא משחק יריות מגוף ראשון שפותח על ידי Hardsuit Labs ומופץ בידי Perfect World. זמינים נכון להיום 8 מודים, 16 מפות ועוד. נוסף לכך גם סוגי נשקים שונים יש, כבדים כמו בזוקה, וקלים כמו אקדח. הגרפיקה במשחק היא מצוינת יחסית למשחק חינמי, והיא קיבלה על זה הרבה שבחים בביקורות ובתגובות, שאם כבר מדברים על כך, ממוצע התגובות החיוביות שלו עומד על 77% מתוך 13,814 תגובות. הממוצע שלו על פי 20 מבקרים עומד על 75% במחשב האישי. אם כי, בדצמבר 2013 המשחק שוחרר גם לקונסולת PS4 והממוצע שלו שמה דיי גרוע, בכל זאת, 58% על פי 11 מבקרים זה לא כזה טוב. אפשר להוריד את המשחק דרך פה או פה.

9. Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms

Ghost-recon-phantom-featured

Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms הוא המשחק האחרון בסדרת Tom Clancy’s Ghost Recon ששוחרר לראשונה באוגוסט 2012, אבל כ’גישה מוקדמת’, ואילו הוא יצא ממנה ביולי 2014 כגרסה מלאה. הוא מאז ומתמיד היה חינמי, ואפשר לשחקנים חוויה כיפית. ממוצע התגובות החיוביות שלו בסטים עומד על 72% מתוך 17.5 אלף תגובות. יתרה מזאת, במשחק עצמו זמינים ארבעה סוגי קרבות, כמו ‘קרב פרטי’ שמה אתה פותח מפה משלך ומזמין את חבריך, ‘התאמת קבוצה’ שכמו הקודם, פה אתה מוזמן רק עם קבוצה. וכמו כן, זמינים שלושה סוגי מודים ושלושה סוגים שונים של דמויות. המשחק זמין להורדה דרך פה.

10. America’s Army: Proving Grounds

maxresdefault (2)

America’s Army: Proving Grounds הוא משחק יריות חינמי מגוף ראשון שפותח והופץ על ידי צבא אמריקה, והוא בעצם מנסה לתת טעימה לצעירים איך זה מרגיש להיות חייל בצבא אמריקה. בטא פתוחה של הכותר התחילה באוגוסט 2013 דרך חנות סטים, והגרסה המלאה שוחררה באוקטובר שנה שעברה. במשחק זמינים שני מודים ובכל אחד מהם יש ארבעה משימות שונות, יצירת דמות ובנוסף סוגי נשקים שונים, מחנה אימונים וכמו כן גם תוכלו לייצר משימות משלכם בעזרת Mission Editor. ממוצע התגובות החיוביות של המשחק עומד על 76% מתוך 5.5 אלף תגובות. להורדת המשחק אפשר דרך פה.

עמוד 1- משחקי יריות חינמיים 1-10

עמוד 2- משחקי יריות חינמיים 11-20