קולנוע: אלה חמשת הפלופים הגדולים של 2023

אתר הקולנוע האמריקני "Deadline" חושף את 5 הכישלונות הקופתיים הגדולים ביותר של 2023. בשנה שחלפה קיבלנו סרטים כמו "ברבי", "האחים סופר מריו: הסרט"', "אופנהיימר" ו-"שומרי הגלקסיה: חלק 3" שכבשו את הקהל והניבו רווחים עצומים.

לעומתם, היו גם כישלונות מפוארים שהסבו הפסדים אדירים לאולפני הענק, במיוחד לפלופרית סדרתית אחת.

"המארוולס" (The Marvels)

במקום הראשון ברשימה המפוקפקת הזאת נמצא הסרט "המארוולס" של אולפני מארוול ודיסני. סרט גיבורי-העל בכיכובם של ברי לארסון, אימן ולאני, וטיונה פאריס, נחל כישלון חרוץ והסב הפסדים עצומים של 237 מיליון דולר.

"המארוולס" מהווה המשך לסרט "קפטן מארוול" ולסדרה "גברת מארוול" והוא חלק מהיקום הקולנועי של מארוול.

בעקבות הכישלון, מארוול דחתה את רוב הפקות הקולנוע והטלוויזיה לתקופה הקרובה ולמעשה, "דדפול & וולברין" הוא הסרט היחיד שמארוול-דיסני יפיצו השנה.

"הפלאש" (The Flash)

במקום השני נמצא סרט גיבורי-על נוסף, "הפלאש" של אולפני DC והאחים וורנר – עם תקציב של 405 מיליון והכנסות של 250 מיליון דולר, שהניב הפסד של 155 מיליון דולר. כישלון זה לא מפתיע במיוחד, אחרי שהסרט הזה כמעט נגנז בגלל לא מעט שערוריות בהן היה מעורב כוכב הסרט, השחקן עזרא מילר, שגילם את גיבור הסרט.

לקראת הקרנתו של הסרט החלו להישמע בקרב קהילת תעשיית הקולנוע קולות הקוראים לאולפני DC לבטל את סרט הפלאש בכיכובו, אך לאחר שיחת הבהרה עם השחקן במהלכה הוא התנצל הוחלט שלא לגנוז את הסרט. הצופים נקמו באולפנים דרך הארנקים.

בנוסף, היקום הקולנועי של DC לקראת אתחול בשנה הבאה עם "סופרמן" החדש של הבמאי ג'יימס גאן, כך שעניין רב, היה קשה לפלאש לגרום למעריצים.

"אינדיאנה ג'ונס וחוגת הגורל"

המקום השלישי בדירוג הפלופים הגדולים של השנה שחלפה, קצת מבאס. מעריצים רבים קיוו שחזרתו של הריסון פורד אחרי 15 שנה בסרט "אינדיאנה ג'ונס וחוגת הגורל" (Indiana Jones and the Dial of Destiny) יעשה חסד עם הסדרה, אך זה לא קרה.

הסיבה לכישלון היא ככך הנראה סכום העתק שעלתה ההפקה של הסרט- 516 מיליון דולר(!) אין פה טעות, הוא עלה ל-Lucasfilm שבבעלות דיסני יותר מחצי מיליארד דולר. הכנסות של 373 מיליון הספו לאולפני דיסני הפסד נקי של 143 מיליון דולר.

Statistic: Ranking of biggest movie flops worldwide in 2023, by net loss (in million U.S. dollars) | Statista
קרדיט: Statista

"המשאלה" | "טירה רדופה"

משתרכים אחרי שלושת הפלופים שלמעלה, עוד שני כישלונות שסוגרים את החמישייה המפוקפת. פלופ האנימציה "המשאלה" (Wish) עם הפסד של 131 מיליון דולר וסרט האימה הקומי "טירה רדופה" (Haunted Mansion) עם הפסד של 117 מיליון דולר.

ממלכת ההפסדים של דיסני

גם שני הסרטים הללו שייכים לאולפני דיסני, כך שלמעשה היא חתומה על ארבעה מתוך חמשת הכישלונות הקופתיים הגדולים של 2023.

זו ללא ספק שנה שדיסני תרצה לשכוח, אם היא עדיין לא הספיקה לשכוח את השנה שעברה. גם אז היא הגיע לצמרת המפוקפקת של הכישלונות הגדולים לשנת 2022 עם הסרט "עולם מוזר" שהסב לה הפסדים של קרוב ל-200 מיליון דולר.

היא גם כיכבה במקום השני כמפיצת קומדיית המתח "אמסטרדם" בכיכובם של כריסטיאן בייל, ג'ון דיוויד וושינגטון ומרגו רובי, ההפסדים- 108 מיליון דולר.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות