דיווח: סוני מקצצת 250 משרות מ"עסקי מדיה ניתנת להקלטה", תפסיק בהדרגה ייצור מוצרי מדיה אופטיים

זה לא סוד שהמדיה הדיגיטלית היא העתיד, וכשחושבים על זה רגע, היא כבר ההווה, אנחנו עושים כמעט הכל היום באופן דיגיטלי. לא רק שחנויות קמעונאיות פיזיות מתפוגגות להן לאיטן, אלא שזה אפילו קורה למשחקים.

כעת, חברת האם של פלייסטיישן, סוני (Sony), צפויה לפטר 250 משרות מ"עסקי המדיה הניתנת להקלטה", הכוללים את Blu-ray, פורמט הדיסקים שבו משתמשת קונסולת ה-PS5.

על פי הדיווח, 250 המשרות יגיעו ממרכז הייצור בצפון מזרח יפן, כאשר סוני מציעה חבילות פרישה מוקדמת לעובדים. הדיווח גם מוסיף כי סוני תפסיק בהדרגה את הייצור של מוצרי מדיה לאחסון דיסקים אופטיים.

הקיצוצים המתוכננים באים על רקע ירידה בביקוש לפורמטי אחסון מסורתיים כגון תקליטורי Blu-ray, כאשר שירותי סטרימינג כיום הם מובילים בתעשיית הבידור והפנאי.

יותר ויותר גיימרים בוחרים בפתרון הדיגיטלי בימינו, ובמשחקים מסוימים, דיגיטל הוא הפורמט היחיד שהם זמינים בו. לדיסקים פיזיים תמיד יהיה מקום בעולם המשחקים, אם זה בקטע נוסטלגי או בקטע של מהדורות אספנים של משחקים, אבל נראה שהטרנד הוותיק הזה בדרך להיעלם בסוף.

שתי קונסולות PS5 של סוני לצד בקרי המשחק על רקע לבן
פלייסטיישן 5 (תמונה: סוני)

אם צריך חיזוק למהפכת הדיגיטל בתעשיית הגיימינג, בפברואר השנה דיווחנו כי מספר קמעונאים אירופאים כבר לא מחזיקים מלאי של משחקי Xbox פיזיים. יהיה מעניין לשאול את הגיימרים מהסקר שפרסמנו ב-2015, אם הם עדיין מעדיפים עותק פיזי על דיגיטלי.

לפני שלושה שבועות הכריזה חברת מיקרוסופט (Microsoft) במהלך אירוע Xbox Games Showcase האחרון שלה על קונסולת Xbox Series X דיגיטלית לחלוטין.

מקור: mainichi.jp

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
1 תגובה
החדש יותר
הישן יותר הבולט ביותר
פידבקים
צפו בכל התגובות

עצוב מאוד
למה עדיין יש תקליטים? כי יש קהילה גדולה של חובבי תקליטים
עצוב שסוני ומיקרוסופט מחליטים מה טוב בשבילנו