דיווח: מספר קמעונאים אירופאים כבר לא מחזיקים מלאי של משחקי Xbox פיזיים

הדור הבא יהיה רק דיגיטלי? על פי הדיווחים, מיקרוסופט מתחילה לקדם באירופה מהלך משמעותי של מעבר לדיגיטל בעקבות מכירות "ממש נמוכות" של משחקים פיזיים

העולם עבר מזמן לדיגיטל, כמעט בכל תחום אבל לא באופן מלא. תעשיית המשחקים עשתה כברת דרך מהעידן שהיו זמינים רק משחקים פיזיים, והיום ניתן לרכוש עותק דיגיטלי של כמעט כל משחק. חנויות דיגיטליות כמו סטים ושירותי המנויים הדיגיטליים של יצרניות הקונסולות מספרים את הסיפור בהתהוות, והסיפור הוא שיום אחד פשוט לא יהיה ניתן לרכוש משחק וידאו פיזי. לא קופסא, לא עטיפה, רק דיגיטלי.

סוף עידן למשחקים הפיזיים לאקסבוקס?

כריסטופר דרינג מ-GamesIndustry.biz, התראיין ב-Games Industry Microcast בנוגע לפיטורים המאסיביים במיקרוסופט וגם על הידיעות כי המשחקים הפיזיים לקונסולה נמוכות כל כך עד שהקמעונאים החליטו להפסיק לאחסן מלאי של המוצרים.

אמרה לי מוציאה לאור גדולה לפני חג המולד, שברחבי אירופה, כמה קמעונאים התחילו לא לרשום את Xbox יותר. אז הם פשוט התחילו לא להצטייד במשחקי Xbox יותר, Xbox היא קונסולה דיגיטלית כזו, ביצועי המכירות של המשחקים הפיזיים של משחקים ממש נמוכים, ובסופו של דבר כשאתה מוכר קונסולה שרוב האנשים רק מורידים משחקים עבורה, זה לא לא באמת מועיל מאוד לקמעונאי.

הסיפור הזה מגיע לאחר טענות שמיקרוסופט סגרה את המחלקות הפנימיות המוקדשות להבאת משחקים פיזיים לשוק.

קונסולת אקסבוקס דיגיטלית לגמרי השנה

מסמכים משפטיים שהודלפו בספטמבר עלולים לחשוף מרכיבים מרכזיים באסטרטגיית המשחקים של מיקרוסופט לשנים הבאות, כולל תוכניות להשיק קונסולת Xbox Series X "הכל דיגיטלי בצורה מלאה" בשם הקוד "ברוקלין". למרות שתוכניותיה השתנו, על פי המסמכים, הקונסולה מכוונת להשקה בנובמבר 2024 ולמחיר של 499 דולר (בסמוך להשקתה של ה-PS5 PRO השמועתיתׂ).

"ישנם משחקי AAA מסוימים עם 80%+ שיתופים דיגיטליים ב-Xbox בימינו, כך שזה לא מפתיע מדי", צייץ דניאל אחמד, מנהל המחקר והתובנות ב-Niko Partners, בתגובה לטענותיו של קורדן. "מעיד על איך יהיה הדור הבא בוודאות", הוסיף האנליסט.

hellblade 2 -ישוחרר דיגיטלית בלבד

בעוד שרוב משחקי AAA מקבלים כרגע מהדורות פיזיות וגם דיגיטליות, חלקם זמינים להורדה בלבד. דוגמאות בולטות כוללות את Alan Wake 2 מאוקטובר האחרון ואת Hellblade 2 של Xbox, שייצא במאי.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות