בשקט בשקט: סוני הסירה את הכיתוב "8K" מאריזות PS5 חדשות

חברת סוני (Sony) הסירה לכאורה את תביעת התמיכה ברזולוציית 8K מאריזות PS5 חדשות של פלייסטיישן שעשויות להגיע לחנויות בישראל בקרוב, וכבר הגיעו לחנויות בארצות הברית.

אם רכשתם PS5 חדש לגמרי עד לפני כמה חודשים, כנראה שמתם לב בלוגו הגדול "8K" על הקופסה. כעת, כמה רוכשי קונסולות חדשות, דיווחו במספר שרשורים ברחבי האינטרנט על ההסרה של "8K", כשחלקם אף העלו כמה תיאוריות קונספירציה מוזרות.

בכל מקרה, כשסוני השיקה את הפלייסטיישן 5, היא טענה שיכולות 8K תואמות למסכי 8K בעת ההשקה, ולאחר עדכון תוכנת מערכת עתידית, המשתמשים יוכלו להפיק רזולוציות של עד 8K "כאשר תוכן שכזה יהיה זמין, עם תוכנה נתמכת". זה מה שנכתב בפוסט 'שאלות ותשובות נפוצות' (FAQ) של PS5 בנובמבר 2020.

החברה מעולם לא טענה לשום דבר מעבר לאמור לעיל, וההסרה של 8K מהקופסה לא באמת משנה כלום ברמה הטכנית. עם זאת, לא ברור כרגע מדוע סוני עדכנה את האריזה, אלא אם כן היא הגיעה למסקנה שאף מפתח לא עומד לשחרר תוכן 8K בקרוב.

לקראת ה-PS5 פרו?

יכול מאוד להיות שסוני מתכוננת לקראת חשיפה הקונסולה המשודרגת הבאה שלה, פלייסטיישן 5 פרו.

המפרט הרשמי של ה-PS5 Pro עדיין לא ידוע, כי סוני עדיין לא הכריזה רשמית על הקונסולה הבאה שלה. עם זאת, ישנם כמה הדלפות והשערות לגבי הטכנולוגיה שתרכיב את הקונסולה. 

לפי אחת ההדלפות, ה-PS5 Pro תשתמש במעבד חדש של AMD, שיהיה מבוסס על ארכיטקטורת RDNA 3, ויכלול 60 יחידות עיבוד (Compute Units) במהירות של 2.4 ג’יגה הרץ. המעבד הזה יהיה יותר מהיר ויעיל מהמעבד הנוכחי של ה-PS5, שמבוסס על ארכיטקטורת RDNA 2, ומכיל 36 יחידות עיבוד במהירות של 2.23 ג’יגה הרץ.

המעבד החדש יאפשר ל-PS5 Pro להציג משחקים ברזולוציה של 4K ב-60 פריימים לשנייה, עם תמיכה בטכנולוגיית ה-ray tracing, שמוסיפה תאורה והשתקפויות ריאליסטיות לגרפיקה. ייתכן שה-PS5 Pro תתמוך גם ברזולוציה של 8K, אבל זה עדיין לא בטוח.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות