מהירות העיבוד של PS5 Pro גבוהה פי שניים מה-PS5 'הרגיל'

נחשפו דרישות 'PS5 Pro Enhanced' של הפלייסטיישן 5 פרו ; 28% זיכרון ראם מהיר יותר, ו-45% מעבד גרפי מהיר יותר

על פי דיווח חדש של Insider Gaming, התווית Pro Enhanced חוזרת מימי ה-PlayStation 4 Pro כדי לציין משחקים שמנצלים את מלוא הכוח של המערכת. במקרה של ה-PlayStation 5 Pro, התווית תוענק למשחקים הכוללים מצב תצוגה בלעדי Pro אשר ישלב PSSR לעלייה ברזולוציית 4K, 60 פריימים קבועים לשנייה ואפקטים נוספים או משופרים של מעקב אחר קרניים.

הביצועים הללו יתאפשרו הודות לזיכרון RAM מהיר יותר (28% מהיר יותר) ו-GPU מהיר יותר שגדול ב-67% (45% מהיר יותר) על פני הדגם הבסיסי. יחד, הזיכרון והמעבד הגרפי המהירים יותר יהפכו את ה- PS5 Pro למהיר ב-45% מהדגם הבסיסי, עם מהירות רינדור כפולה.

על פי מסמכים שנשלחו ל-Insider Gaming, השילוב הזה הופך את ה-Pro למהיר יותר ב-45% מהפלייסטיישן 5 הרגיל ויכול לספק פי שניים יותר מהירות של עיבוד של הקונסולה הרגילה.

שיפור קנה מידה

פלייסטיישן ממשיכה בכך שמשחקים עשויים לקבל גם את התווית 'PS5 Pro Enhanced' אם הם מציעים אחד מהשיפורים הבאים:

  • רזולוציית יעד מוגברת עבור כותרים שמריצים רזולוציה קבועה בקונסולה הרגילה
  • רזולוציית יעד מוגברת עבור כותרים הפועלים ברזולוציה משתנה בקונסולה הסטנדרטית
  • קצב פריימים מוגבר עבור כותרים המכוונים לקצב פריימים קבוע בקונסולה הסטנדרטית
  • הכללת אפקטים של PS5 Pro Raytracing

PlayStation 5 Pro – מעבדים משופרים

הקונסולה המשודרגת תוכל להציג שיפור קנה מידה של משחקי 1080p ל-4K באמצעות טכנולוגיית ה- PSSR. בנוסף, היא גם תאפשר תאימות לאחור למשחקי PS5 קיימים באמצעות פאצ'ים.

ה-PS5 Pro צפויה גם לקבל שיפור בגזרת המעבד הראשי, אם כי זה לא יהיה גדול כמו שיפורי הראם והמעבד הגרפי. ובכל זאת, השיפורים בולטים, שכן מעבד ה-Zen 2 של הקונסולה יהיה צפוף יותר ובכך יציע צריכת חשמל מופחתת, ויעילות טובה יותר.

באשר למשחקים תובעניים כמו GTA 6, ריצ'רד לידבטר, מומחה הטכנולוגיה ומייסד Digital Foundry טוען כי השמועות אודות השילוב המושלם בין PS5 PRO ל-GTA V, לא שכנעו אותו.

כתבות באותו נושא:

לטענתו שחקנים לא יכולים לצפות ש-GTA 6 ירוץ במהירות של 60FPS ב-PS5 Pro. הניתוח שלו מבוסס בעיקר על המעבד של ה-Pro, שיהיה זהה לזה שבקונסולה הרגילה עם עלייה של 10% ב-GHz.

לפי השמועות ה-PlayStation 5 Pro תשוחרר בסוף 2024, אם כי עדיין לא קיבלנו כל אישור לכך או אישור בכלל על קיומה של הקונסולה מצידה של סוני.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מקור
Insider Gaming
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות