פלייסטיישן 5 פרו: כל מה שידוע לנו על קונסולת ה-PS5 Pro של סוני

על פי דיווחים, סוני עומדת לשחרר עוד השנה גרסה משודרגת של קונסולת הפלייסטיישן 5. מה ידוע לנו על ה-PS5 PRO?

ה-PS5 היא הקונסולה הנוכחית של סוני, שיצאה לשוק בנובמבר 2020. הקונסולה מציעה ביצועים גבוהים, גרפיקה מרהיבה, טעינה מהירה וחוויות משחק משופרות. קצת יותר משלוש שנים אחרי, האם זה מספיק? לפי דיווחים ושמועות, סוני עובדת על גרסה משודרגת של ה-PS5, שתיקרא פלייסטיישן 5 "פרו" (ובקיצור PS5 PRO), ותהיה עוד יותר חזקה ומתקדמת.

מה המפרט המשוער של ה-PS5 Pro?

המפרט הרשמי של ה-PS5 Pro עדיין לא ידוע, אבל ישנם כמה הדלפות והשערות לגבי הטכנולוגיה שתרכיב את הקונסולה. לפי אחת ההדלפות, ה-PS5 Pro תשתמש במעבד חדש של AMD, שיהיה מבוסס על ארכיטקטורת RDNA 3, ויכלול 60 יחידות עיבוד (Compute Units) במהירות של 2.4 ג’יגה הרץ. המעבד הזה יהיה יותר מהיר ויעיל מהמעבד הנוכחי של ה-PS5, שמבוסס על ארכיטקטורת RDNA 2, ומכיל 36 יחידות עיבוד במהירות של 2.23 ג’יגה הרץ.

המעבד החדש יאפשר ל-PS5 Pro להציג משחקים ברזולוציה של 4K ב-60 פריימים לשנייה, עם תמיכה בטכנולוגיית ה-ray tracing, שמוסיפה תאורה והשתקפויות ריאליסטיות לגרפיקה. ייתכן שה-PS5 Pro תתמוך גם ברזולוציה של 8K, אבל זה עדיין לא בטוח.

מפרט חזוי ל-PS5 PRO (קרדיט תמונה TCMFGames)

בנוסף, ה-PS5 Pro תשתמש בטכנולוגיית ה-FSR (FidelityFX Super Resolution), שהיא טכניקה של AMD לשיפור האיכות של התמונה באמצעות חישובים חכמים, שמאפשרת להגדיל את הרזולוציה של המשחק ללא הפחתת הביצועים.

לא ידוע כמה זיכרון יהיה ל-PS5 Pro, אבל ייתכן שהיא תגיע עם 24 ג’יגה בייט של זיכרון GDDR6X, שהוא יותר מהיר ומתקדם מהזיכרון הנוכחי של ה-PS5, שהוא 16 ג’יגה בייט של זיכרון GDDR6. כמו כן, ה-PS5 Pro תכיל גם דיסק קשיח SSD בנפח של 2 טרהבייט, שיהיה יותר גדול ומהיר מהדיסק הנוכחי של ה-PS5, שהוא 825 ג’יגהבייט.

PS5 Pro תתמוך בשיפור קנה מידה באמצעות AI

ה-PlayStation 5 Pro תתמוך בהגדלת AI בצורה כלשהי, אם לשפוט לפי שקופית של המשחק וולברין של מארוול (Marvel's Wolverine) שדלפה לרשת. השקופית, שהיא חלק מהדלפת משחקי Insomniac הענקית מהחודש שעבר, מפרטת חלק מהטכנולוגיה שהמשחק יכלול או שנמצא במצב כזה או אחר של פיתוח. 

שימוש ב-AI ייעשה על ידי תכונה של העלאת קנה מידה של AI המופעל על ידי למידת מכונה (machine learning), וקצב פריימים בסיס של 60 פריימים לשנייה (FPS) במצב מעקב אחר קרניים (ray tracing). מכיוון שמכשיר ה-PlayStation 5 אינו כולל חומרה ייעודית לתמיכה בהגדלת AI, סביר מאוד להניח שהיא תתמוך רק ב-PlayStation 5 Pro.

איך תראה ה-PS5 Pro?

לא ידוע עדיין איך תראה ה-PS5 Pro, אבל ישנם כמה עיצובים שעלו לרשת המנסים לדמות איך תראה הקונסולה החדשה. אחד העיצובים, שנוצר על ידי האמן הגרפי Jermaine Smit2, מראה קונסולה שנראית דומה ל-PS5 הנוכחית, אבל עם צורה יותר מעוגלת ומלוטשת, ועם צבע שחור במקום לבן. הקונסולה גם מציגה את הלוגו של PS5 Pro בחזית, ומגיעה עם שני ידיות DualSense Edge, שהן גרסה משודרגת של הידיות הנוכחיות, שמציעות יותר אפשרויות התאמה אישית ותמיכה ב-Bluetooth 5.2.

PS5 PRO – עיצובי קונספט לקונסולה הבאה של סוני

עיצוב אחר מראה קונסולה שנראית יותר קומפקטית ומינימליסטית, ועם צבע לבן אפרפר במקום שחור או לבן. הקונסולה גם מציגה את הלוגו של PS5 Pro בחזית, ומגיעה עם בקר DualSense שנראה כמו של אקסבוקס, ועם צבע תואם לקונסולה.

מתי תשוחרר ה-PS5 Pro?

אין תשובה רשמית על מועד השחרור של ה-PS5 Pro, אבל לפי השערות, הקונסולה החדשה צפויה להיחשף בספטמבר 2024 ולא בנובמבר כמו שדיווחנו בעבר. זה יתאים למודל של סוני לשחרר גרסה משודרגת של הקונסולה שלה שלוש שנים בהתבסס על שחרור ה-PS4 Pro של סוני שלוש שנים לאחר ה-PS4.

פלייסטיישן 5 פרו – חשיפה צפויה בעונת החגים 2024

כמובן, זה יכול להשתנות בהתאם למצב השוק, הביקוש והתחרות. ומה לגבי המחיר? המחיר המוערך לקונסולת הפלייסטיישן פרו עומד על סביב ה-600 דולר. גם זה עדיין לא סופי.

כתבות באותו נושא:

נמשיך לעדכן אתכם כשיהיה לנו מידע חדש על ה-PS5 Pro.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות