ההדלפות נמשכות: PS5 PRO תציג שיפור קנה מידה של משחקי 1080p ל-4K וגם תאימות לאחור

פרטים חדשים על טכנולוגיית ה-DLSS סטייל של סוני, PlayStation Spectral Resolution (PSSR) פורסמו

חברת סוני פתחה בחקירה פנימית בנוגע להדלפות האחרונות, אבל זה לא עוצר את המידע שזורם ברשת. דיווח חדש של Digital Foundry, הצוות שמפרסם ניתוחים טכנולוגיים ב-Eurogamer משנת 2007, מאשר כי המפרט הטכני של PS5 Pro שהופיע לאחרונה באינטרנט הוא אותנטי, והקונסולה מתוכננת לצאת בקרוב.

על פי הדיווח, ובנוסף לפרסומים עד כה, נטען כי המקבילה ל-DLSS של סוני המתוכננת עבור 'PlayStation 5 Pro' מסוגלת להגדיל את קנה המידה של משחקי 1080p ל-4K, ותאפשר תאימות לאחור למשחקי PS5 קיימים באמצעות פאצ'ים.

טכנולוגיית ה- PSSR שואפת לספק תוצאות ומכפילי רזולוציה דומים כמו Nvidia DLSS. משחק המוצג באופן פנימי ב-1080p יכול להיות משודרג לתמונת 4K 'משכנעת למראה', על פי מסמכי המפתחים. סוני אומרת של-PSSR יש טביעת זיכרון של 250MB.

לדברי עורך Digital Foundry, ריצ'רד לידבטר ׁ(Richard Leadbetter), זה יכול להיות בעל חשיבות מכרעת בשדרוג משחקי PS5 קיימים הסובלים מבעיות באיכות התמונה.

זה פוטנציאל מדהים, כי [עבור] הרבה מהמשחקים שנמצאים שם שסביר להניח שלא יקבלו שדרוגים מלאים ל-SDK העדכני ביותר ולתכונות המלאות של PS5 Pro, זה אומר שאתה יכול לפחות לקבל את שדרוג PSSR שם, אם המפתח יחזור ויוסיף את התכונה הזו

ריצ'רד לידבטר, DF

מסמכי המפתחים מרמזים על כך שתכונת ה-PSSR תוכל להיות משוחזרת לכל משחק פלייסטיישן קיים. זאת בניגוד לתכונות 'back compat plus' שנוספו למשחקי PS4 הפועלים על PS5, שדרשו בעבר שמשחקים יפעלו בסביבות פיתוח מודרניות (SDK).

אם נחזור רגע להדלפה האחרונה בנוגע למפרט, על פי מסמכי המפתחים, ה- PS5 Pro ישמור על אותו זיכרון GDDR6 של 16 ג'יגה-בייט כמו הדגם הסטנדרטי (אם כי עם רוחב פס רב יותר), אך סוני תוסיף 1.2 ג'יגה-בייט נוסף של זיכרון RAM למערכת עבור יצרניות המשחקים.

כתבות באותו נושא:

מעד גרפי יקבל עד פי 3 יותר ביצועים על הנייר ומעקב אחר קרניים משופר. דווח גם על קצבי פריימים גבוהים יותר, איכות תמונה משופרת משמעותית ותכונות RT משופרות – זה מה שיפריד בין PS5 Pro לדגם הסטנדרטי.

בחודש שעבר, CNBC ציטט מספר אנליסטים בתעשיית המשחקים שלפי הדיווחים אמרו שהם מצפים שסוני תשיק את קונסולת הפלייסטיישן 5 Pro בהמשך השנה, מועד הגיוני יהיה תקופת החגים של סוף השנה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם | וואטסאפ החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג, טכנולוגיה ובידור.

דרך
VGC
מקור
Digital Foundry

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות