דיווח: קונסולת פלייסטיישן לכף היד המופעלת על ידי AMD נמצאת בפיתוח מוקדם

ככל הנראה הקונסולה תהיה תואמת הן לכותרים של פלייסטיישן 4 והן לפלייסטיישן 5. האם סוני מפתחת בחשאי PlayStation Vita 2?

הדיווח הזה מגיע מהיוטיובר Moore's Law Is Dead ("חוק מור מת") ובסרטון חדש הוא טוען כי ענקית האלקטרוניקה היפנית מתכננת, ככל הנראה, להיכנס מחדש לשוק קונסולות כף היד עם חומרה חדשה, עם מכשיר אותו הוא מכנה PlayStation Vita 2.

הקונסולה תופעל על ידי APU מותאם אישית של AMD והיא נמצאת כעת בשלב העיצוב ברמה גבוהה, כלומר היא נמצאת במרחק של שנתיים לכל הפחות ועדיין לא קיבלה אור ירוק לשחרור.

מוקדם מדי לדבר על המפרט של מכשיר קונסולת כף היד לפלייסטיישן, עם זאת, "חוק מור מת" משער שהקונסולה הניידת ככל הנראה תשתמש ב-18 יחידות עיבוד כך שהיא תותאם לכותרי PS4 הזמינים ב-PlayStation Store. הוא גם טוען להתאמה עם כותרי PS5.

עם זאת, מפתחים יצטרכו להתאים את המשחקים שלהם כדי להבטיח שהם פועלים כראוי על הקונסולה הניידת. הוא גם משער שיחידת העיבוד הגרפי תפעל במהירות של 1.8 גיגה-הרץ ומטה בגלל מהירויות השעון המשתנות של ה-PS5.

לשם השוואה, ל-PS5 יש 36 יחידות עיבוד (Compute Units) והשמועות על ה-PS5 Pro מדברות על מעבד חדש של AMD, שיהיה מבוסס על ארכיטקטורת RDNA 3, ויכלול 60 יחידות עיבוד במהירות של 2.4 ג'יגה-הרץ.

שמועה: זה המפרט הטכני של ה PS5 PRO
מפרט חזוי ל-PS5 PRO

בעוד שמכשיר הכף היד החדש של הפלייסטיישן (PlayStation Handheld, שם גנרי זמני) עשוי להיות במרחק שנתיים בלבד, יש סיכוי שייקח יותר זמן לראות את השחרור שלו, מכיוון שלטענת "חוק מור מת" הקונסולה תהיה חלק ממשפחת הפלייסטיישן 6, ותשוחרר כאלטרנטיבת כף יד המיועדת לשוק היפני".

סוני השיקה לאחרונה מכשיר כף יד בשם PlayStation Portal, אבל מדובר במכשיר שרק מזרים משחקים מקונסולה קיימת, ולא מכונת משחקים עצמאית. למרות שהשוק השתנה רבות מאז ימי ה-PlayStation Vita העליזים, מכשירים כמו ה-Nintendo Switch, Steam Deck הוכיחו כי יש ביקוש אדיר למכשירים ניידים כאלה.

פלייסטיישן פורטל סוני
Playstation Portal – הקונסולה שמזרימה משחקים

כמובן, שמדובר כרגע בשמועה בלבד, אפילו שמועה ראשונית כך שאם מדובר במידע מהימן, נדע רק בהמשך. עד אז, אתם מוזמנים לקרוא את סיכום האירוע האחרון של סוני PlayStation State of Play.

כתבות באותו נושא:

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
1 תגובה
החדש יותר
הישן יותר הבולט ביותר
פידבקים
צפו בכל התגובות

פייייי הלוואי כי אני בינתים נהנה אם הפלייסטיישן פורטל עד שתצא הודעה מסוני שהם מוציעים מכדיר נייד משלהם זה יהיה אדיר