עסקת הענק של מיקרוסופט בסך 70 מיליארד דולר עבור Activision Blizzard נדחתה על ידי הרגולטור הבריטי

הרגולטור לתחרות בבריטניה טוען שהעסקה תפגע בתחרות בתעשיית משחקי הווידאו, ומעלה רף חדש על רקע הביקורת של ה-FTC והאיחוד האירופי

לפני דקות אחדות דיווח האתר הכלכלי הפופולרי "וול סטריט ג'ורנל" כי הגוף הרגולטורי של רשות התחרות והשווקים של בריטניה (CMA) הגיע להחלטה והיא התנגדות לרכישת יצרנית משחקי הווידאו Activision Blizzard על ידי מיקרוסופט בשווי 70 מיליארד דולר, מה שסיכל את עסקת הטכנולוגיה הגדולה בהיסטוריה בגלל החשש שהיא תחנוק את התחרות בשוק משחקי הענן הצומח במהירות.

רשות התחרות והשווקים אמרה בדו"ח הסופי שלה כי "התרופה האפקטיבית היחידה" לאובדן המהותי של התחרות "הוא איסור המיזוג". החברות נשבעו לערער.

העסקה הכוללת במזומן נתקלה בהתנגדות עזה מצד המתחרה סוני ונבדקה גם על ידי הרגולטורים בארה"ב ובאירופה בשל חשש שהיא תעניק למיקרוסופט שליטה בזיכיונות משחקים של משחקים סופר פופולריים כמו Call of Duty, World of Warcraft ו-Candy Crush.

קול אופ גיוטי

"למשחקי ענן יש פוטנציאל לשנות את התעשייה על ידי מתן אפשרות לאנשים יותר בחירה כיצד ואיפה הם משחקים", אמר מרטין קולמן, יו"ר פאנל המומחים הבלתי תלוי של רשות התחרות והשווקים החוקר את העסקה.

זה אומר שחיוני שנגן על התחרות בשוק המתפתח והמרגש הזה

מיקרוסופט תערער

מיקרוסופט אמרה שהיא מאוכזבת והודיעה כצפוי שהיא לא מוכנה לוותר. "אנחנו נשארים מחויבים לחלוטין לרכישה הזו ואנחנו נערער", אמר הנשיא בראד סמית' בהצהרה. לדבריו, ההחלטה "דוחה דרך פרגמטית לטיפול בחששות התחרות" ומרתיעה חדשנות והשקעות טכנולוגיות בבריטניה.

אנחנו מאוכזבים במיוחד מכך שלאחר דיונים ממושכים, נראה שההחלטה הזו משקפת הבנה לקויה של השוק הזה ושל האופן שבו פועלת בפועל טכנולוגיית הענן הרלוונטית

אקטיוויז'ן גם התייחסה להחלטה הבריטית ואמרה שהיא "תעבוד באגרסיביות עם מיקרוסופט כדי לבטל את זה בערעור". הרגולטורים הפילו את החשש בחודש שעבר שהעסקה תפגע במשחקי הקונסולות, ואמרו שזה לא יועיל למיקרוסופט להפוך את Call of Duty לבלעדי לקונסולת ה-Xbox שלה.

סמנכ"לית לענייני תאגידים הבוטה של Activision Blizzard, לולו מסוויי, צייצה זה עתה בטוויטר שההחלטה היא "נסיגה בשאיפותיה של בריטניה כמרכז טכנולוגי", מה שגורם לזה להיראות כאילו בריטניה "סגורה לעסקים". היא גם אמרה כי Activision Blizzard תעבוד עם מיקרוסופט כדי לשנות את הפסיקה בערעור.

חברת Activision Blizzard מחזיקה בזיכיונות משחקים פופולריים כמו "וורלד אוף וורקראפט", "דיאבלו", "Call of Duty" (כולל מותג המובייל המצליח) ו-"Candy Crush". הרכישה כוללת גם את הבעלות על אולפן הפיתוח King (שנרכשה על ידי אקטיביז'ן ב-5.9 מיליארד דולר בשנת 2015) כך שמדובר בחדשות מאכזבות עבור מיקרוסופט.

למרות ההחלטה, כל זה קורה במקביל לדו"חות המצוינים שפרסמה מיקרוסופט, מה שמקפיץ אותה בבורסה ב 7% ומביא אותה לשווי שווק הגבוה בהיסטוריה של 2.2 טריליון דולר. אקטיביז'ן לעומתה קורסת היום ביותר מ- 10% כתוצאה מההחלטה.

מקור: WSJ טוויטר

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות