מיקרוסופט תשיק חנות Xbox למובייל ביולי הקרוב

מיקרוסופט (Microsoft) תשיק חנות משחקי מובייל משלה ביולי, כך הודיעה החברה ב'פסגת הטכנולוגיה של בלומברג'. נשיאת ה-Xbox שרה בונד שיתפה שהחברה מתכננת להביא את ספרית משחקי הצד הראשון שלה, הכולל כותרים כמו קנדי קראש ומיינקראפט, לחנות המובייל בעת ההשקה.

בשלב מאוחר יותר, מיקרוסופט מתכננת לפתוח את חנות המובייל לבעלי אתרים אחרים. כך הצהירה בונד:

אנחנו הולכים להתחיל באינטרנט, ואנחנו עושים את זה כי זה באמת מאפשר לנו שזו תהיה חוויה שנגישה בכל המכשירים, בכל המדינות, לא משנה מה, ללא תלות במדיניות של חנויות אקולוגיות סגורות, ואז נמשיך משם

בהמתנה לרגולטורים

על ידי השקת החנות באינטרנט, בניגוד לאפליקציה, מיקרוסופט עשויה למעשה להציג חלופה לאפל (אפסטור) וגוגל (גוגל פליי), שגובות עמלה של 30% על מכירות. עם זאת, בונד הבהירה כי הכוונה לחנות המובייל של Xbox, היא שהחברה "תאפשר משחקים בין קונסולות, מחשבים ומכשירים ניידים".

ההשקה הראשונית באינטרנט היא ככל הנראה כדי להימנע מהמגבלות של ה-App Store ו-Play Store בזמן שרגולטורים ברחבי העולם אוכפים הנחיות חדשות, במיוחד באירופה.

ההכרזה הרשמית מגיעה אחרי שמיקרוסופט כבר דיברה בעבר על כך שהיא מתכוונת להשיק חנות עבור מכשירי אנדרואיד ו-iOS למשחקי Xbox. בדצמבר האחרון, מנכ"ל מיקרוסופט גיימינג, פיל ספנסר, אמר שהחברה נמצאת בדיונים עם שותפים לגבי השקת חנות Xbox למובייל, וציין שהיא תגיע 'מוקדם ממאוחר'.

מיקרוסופט כבר הצהירה בעבר שאחת הסיבות העיקריות שבגללה היא רצתה לרכוש את Activision Blizzard היא לעזור לבנות את נוכחות המשחקים הניידים שלה. ספנסר אישר שזהו מרכיב מרכזי באסטרטגיית Xbox הכוללת; במיוחד אחרי העסקה הגדולה בהיסטוריה של הגיימינג, המעניקה לחברה את ניסיון רב השנים במובייל של אקטיביז'ן.

באוקטובר 2022, הגשות של מיקרוסופט ל-CMA במסגרת בחינת רכישת אקטיביז'ן, חשפו שהיא מתכננת ליצור "פלטפורמת Xbox Mobile" חדשה הכוללת משחקים ניידים של Activision ו-King.

בעוד שחוק השיווק הדיגיטלי של האיחוד האירופי (DMA) מאלץ את אפל וגוגל לפתוח את חנויות האפליקציות לנייד שלהן, מיקרוסופט מחפשת לספק אלטרנטיבה לשוק בארצות הברית ומחוצה לה.

סגירת אולפנים

מיקרוסופט כיכבה בשבוע החולף בכותרות, אחרי שהחליטה לסגור לא פחות מ-4 אולפני משחקים. החברה סגרה את סטודיו טנגו גיימוורקס (Tango Gameworks) בטוקיו, שפיתח את המשחק Hi-Fi Rush, וכן את ארקיין אוסטין (Arkane Austin) בטקסס שפיתח את Redfall.

בנוסף, גם הסטודיו אלפא דוג גיימס (Alpha Dog Games) הקנדי ייסגר, והאולפן ראונדהאוס גיימס (Roundhouse Games) תמוזג לתוך אולפני ZeniMax Online.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות