פורטנייט חוזר לאייפון אחרי 4 שנות היעדרות

חברת Epic Games הודיעה כי המשחק הפופולרי פורטנייט יחזור להיות זמין למכשירי האייפון באירופה, החל מחודש מרץ

משחק הווידאו הפופולרי Fortnite יחזור לאייפון לאחר היעדרות של ארבע שנים. המפתחת Epic Games תורשה להפעיל חנות אפליקציות משלה במכשירי אפל לאחר חוק חדש של האיחוד האירופי שנועד להגביר את התחרות.

נכון להיום, כל מי שיש ברשותו מכשיר אייפון יכול להוריד אפליקציות רק מחנות האפליקציות של אפל (אפסטור). אבל החל מה-7 במרץ אפל תהיה חייבת לאפשר ללקוחותיה לגשת לחנויות אפליקציות חלופיות במכשירי iOS שנרכשו באיחוד האירופי. משתמשי iOS נאלצו עד היום להסתמך על Xbox Cloud Gaming או GeForce Now כדי לשחק ב-Fortnite, אבל זה הולך להיות נחלת העבר עבור אלה שמתגוררים באירופה.

למי שלא כל כך מעורה בפרטים ובמלחמה ממש שהתנהלה בין חברת אפיק לאפל, הנה תזכורת: פורטנייט ל-iOS הוסר מהאפסטור באוגוסט 2020, לאחר ש-Epic Games ניסתה להציג תשלומים ישירים שיאפשרו לעקוף את העמלה של 30% של אפל על כל מיקרוטרנסקציה במשחק, ומכאן לבתי המשפט הדרך הייתה קצרה ומלווה בהרבה רעש.

אפל אמנם ניצחה בתביעה בארצות הברית, עם זאת, באיחוד האירופי, זה שגרם לה לוותר על חיבור הלייטנינג לטובת ה-Usb C היא תיאלץ לציית לחוק ה-DMA.

האיחוד האירופי מכריח את אפל "לפתוח" את הגן הסגור שלה

חוק זה הביא למהלך של אפל שנאלצת להפעיל חנויות אפליקציות של צד שלישי למשתמשי iOS באיחוד האירופי, מה שהוביל לכך ש- Epic Games הודיעה שהיא תחזיר את Fortnite לאייפון ולאייפד באירופה בהמשך השנה – באמצעות חנות חדשה למשחקי Epic למכשירים ניידים.

מלחמת אפל נגד אפיק. פורטנייט, קרדיט תמונה-gurugamer

החזרה הדרמתית של Fortnite ל-iOS באירופה הוט תוצר של חוק השווקים הדיגיטליים החדש של האיחוד האירופי, שייכנס לתוקף כאמור ב-7 במרץ. חוק זה מאפשר למפתחים לקחת תשלומים ולהפיץ אפליקציות מחוץ ל-App Store, עד לתהליך האישור החדש של אפל ל"נוטריזציה". לזהות אפליקציות מזיקות. אפל גם מציגה מבנה עמלות חדש שמתיימר לעלות פחות, אם לא זהה, עבור רוב המפתחים שמפרסמים בשווקים באירופה.

מייסד אפיק עדיין זועם

למרות שהשינויים הקרובים יאפשרו ל-Epic Games להרוויח שוב כסף ממשתמשי iOS (באירופה), המייסד והמנכ"ל טים סוויני עדיין זועם על אפל וטוען כי אפל מתכננת תוכניות זדוניות להמשיך ולפגוע במפתחים:

התוכנית של אפל לסכל את החוק החדש של חוק השווקים הדיגיטליים באירופה היא מופע חדש וערמומי של ציות זדוני.

הם מאלצים את המפתחים לבחור בין בלעדיות ב-App Store לבין תנאי החנות, שיהיו בלתי חוקיים במסגרת DMA, או לקבל תוכנית אנטי-תחרותית חדשה, גם לא חוקית, עם עמלות זבל חדשות על הורדות ומסים חדשים של אפל על תשלומים שהם לא מעבדים.

לפי איזו תיאוריה אפשרית של רגולציה של הגבלים עסקיים מקובל שמונופול יחליט אילו חברות רשאיות להתחרות בו, ובאילו תנאים הן יכולות להתחרות? אפל עושה לעג לתחרות בשוק החופשי

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות