לאחר שחתכה את התחזיות, Square Enix צוללת ב-16% בבורסה בטוקיו

עונת הדוחות של חברות המשחקים הגדולות בפתח, והפעם הגיע תורה של ענקית המשחקים היפנית סקוור אניקס (Square Enix) שברגע זה המניה שלה צוללת לה בבורסה של טוקיו ב-16%.

השבוע דיווחנו כי החברה תיאלץ לפטר עובדים בארה"ב ובאיחוד האירופי כחלק מארגון מחדש. תכנית ההבראה של החברה היא תוצר של ביצועים לא גבוהים של משחקיה האחרונים, שלא עמדו בציפיות.

החברה פרסמה את דוחותיה השנתיים, וחתכה את תחזיות ההכנסות ממשחקים בעשרות אחוזים. אבל דווקא דבריו של נשיא החברה, טקאשי קריו, גרמו למשקיעים לאבד אמון.

קריו אמר בשיחה עם המשקיעים שהמכירות של משחקי התקציב הגדולים האחרונים מאכזבות וכי ייקח שנים עד שהארגון מחדש שהוכרז יניב פרי.

הצניחה החדה מזה 13 שנה

קריו מתכוון למכירות של המשחקים Final Fantasy VII Rebirth ,Final Fantasy XVI ו-Foamstars – כולם שוחררו בלעדית עבור הפלייסטיישן 5 של סוני. החברה צופה כעת הכנסה תפעולית שנתית של 40 מיליארד ין (255.6 מיליון דולר), זו החמצה ענקית מהממוצע של הערכות אנליסטים שעמד על 57 מיליארד ין (364 מיליון דולר).

גרף מניית חברת Square Enix מתוך החיפוש של גוגל
מניית סקוור אניקס היום. משמאל חברות יפניות אחרות שדווקא עולות (תמונה: גוגל)

הדו"ח הכספי האחרון שלה מציין כי הרווחים ירדו בכמעט 70% מהשנה הקודמת, בין היתר בשל "ההכרה בהפסדים של 22,087 מיליון ין (141 מיליון דולר) בגין הסרת תוכן". קריו הסביר שהכוונה היא לביטול של מספר פרויקטים של משחקים שלא הוכרזו מכיוון שהם לא מתאימים לאסטרטגיה החדשה שלה.

בשורה התחתונה, Square Enix דיווחה על הפסד עצום של 38.8 מיליארד ין (בערך 248 מיליון דולר) הפסד יוצא דופן עקב השינוי שלה בפיתוח המשחקים, מה שהוביל לביטול משחקים ללא הודעה מוקדמת ולמחיקה כהפסד שלם.

ענקיות יפניות אחרות כמו קאפקום, נינטנדו, וקונאמי דווקא עולות היום בבורסה בטוקיו, כפי שניתן לראות בתמונה כאן למעלה. הצניחה של סקוור אניקס בבורסה בטוקיו היא החדה ביותר מזה 13 שנה.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

סיימון מזיג

סיימון הוא העורך הראשי של האתר, מייסד האתר מראשית דרכו, 2012. מוזיקאי, גיימר וחובב בעיקר משחקי יריות וסדרות מתח.
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות