אקטיוויז'ן מכרה יותר משחקי PC מאשר קונסולות ברבעון האחרון

המובייל היא עדיין הפלטפורמה המובילה של אקטיוויז'ן אך ביחס קטן לעומת הרבעון הקודם. ה-PC ממשיך להתחזק

אם יש חברה שמשקפת יותר מכולן את שלל הפלטפורמות המובילות היום בעולם הגיימינג היא חברת אקטיוויז'ן-בליזארד (Activision Blizzard) שברשותה כמה מהזיכיונות הגדולים ביותר בכל פלטפורמה.

שוק משחקי המחשב האישי (PC) הופך חשוב יותר ויותר עבור הרבה מפרסמים שונים, ובמקרים מסוימים, כמו במקרה של אקטיוויז'ן, הוא הופך חשוב אפילו יותר משוק הקונסולות, שכן מכירות משחקי המחשב בחודשים הראשונים של 2023 בראשותם של הכותרים החדשים מסדרות Call of Duty, Overwatch ו-Diablo, עלו באופן מכריע על מכירות הקונסולות.

אחרי שרשמה רבעון שיא בדיווח הקודם שלה, הודות להשקות הענק של קול אוף דיוטי ואוברוואץ' 2, הדו"ח הכספי האחרון של אקטיוויז'ן מספק מספרים מעניינים. החברה הכניסה 666 מיליון דולר ממכירות של משחקי מחשב, 27 מיליון דולר יותר ממכירות משחקי קונסולות, שהסתכמו ב-639 מיליון דולר. בעוד שמכירות הקונסולות היו גבוהות יותר לשנת 2022, זהו הרבעון השלישי ברציפות שבו מכירות משחקי המחשב האישי עולות בעקביות על מכירות משחקי הקונסולות, מה שמסמן מגמה.

אנחנו כמובן רחוקים מאוד מתקופת הזהב של משחקי ה-PC ששלטו בעולם ביד רמה, אך הכיוון והמגמה של הפלטפורמה הזו עשויים לגרום למפיצות להשקיע יותר בפלטפורמה זו, למרות שלאחרונה שוחררו כמה משחקי מחשב לא מספיק אפויים, כמו The Last of Us Part I, Star Wars Jedi: Survivor ו-Redfall.

המובייל עדיין שולט

לגבי ההכנסות הכוללות בעולם המשחקים, המלך הבלתי מעורער היה כצפוי משחקי המובייל. אלה הניבו לא פחות מ-956 מיליון דולר. הודות לקנדי קראש, עם הכנסות של 720 מיליון דולר. Call of Duty בגרסת המובייל הכניס 137 מיליון ולבסוף, 99 מיליון דולר עם משחקים כמו Diablo Immortal בנייד ועוד.

כזכור, באוגוסט שנה שעברה דיווחה החברה כי לראשונה בתולדותיה, היא הכניסה יותר כסף ממשחקי מובייל לעומת משחקי קונסולות ו-PC ביחד. זה לא קרה הרבעון.

בחודש שעבר דיווחנו כי רשות התחרות והשווקים של בריטניה (CMA) מתנגדת לרכישת Activision Blizzard על ידי מיקרוסופט בשווי 70 מיליארד דולר, מה שסיכל את עסקת הטכנולוגיה הגדולה בהיסטוריה בגלל החשש שהיא תחנוק את התחרות בשוק משחקי הענן הצומח במהירות.

הצטרפו לערוץ הטלגרם החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג וטכנולוגיה. תוכלו גם להירשם לעדכונים דרך עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות