המשחק הבא בסדרת קול אוף דיוטי עשוי לקבל את השם (הארוך ביותר עד כה)- Call of Duty: Black Ops Cold War, כך על פי דיווח חדש. איך כל זה קשור לבונקר 11 הסודי ב-Warzone?

קול אוף דיוטי השנה (Modern Warfare), ובכלל כל ענף הגיימינג נהנו מבוסט אדיר בזכות וירוס הקורונה שהשאיר בבית מיליוני אנשים שחיפשו איך להעביר את הזמן. עיתוי ההשקה של מצב הבאטל רויאל (Call of Duty: Warzone) בתקופה זו, העניק לחברת אקטיוויז’ן להיט היסטרי שהצליח להביא תוך פחות מחודשיים, 60 מיליונים שחקנים.

בשנים האחרונות נהגה אקטיוויז’ן להכריז רשמית על כותרים חדשים בסדרת CoD בסוף אפריל/ תחילת מאי של כל שנה קלנדרית. השנה, העניין התעכב גם בשל מגיפת הקורונה וגם מהסיבה שהחברה הכריזה ש-Warzone לא הולך להיעלם כמו כל כותר שנתי, אלא יהפוך למוד תומך קהילה שהתכנים שישולבו בו, יגיעו מהכותרים השנתיים שישוחררו בעתיד ולכן הקונספט הזה מצריך קצת יותר זמן לתכנן.

מדליף סדרתי בעל הכינוי Okami, שהדליף בעבר פרטים על משחקי קול אוף דיוטי וגם הדליף פרטים שהתבררו כנכונים על Warzone, צייץ בטוויטר תמונה של עטיפת בלאק אופס הראשון עם תוספת של הכיתוב Cold War, ובמילים אחרות הוא טוען שהמשחק הבא בסדרה ייקרא Call of Duty: Black Ops Cold War:

Bunker 11

רמזים ראשונים ועבים במיוחד לך שהמשחק הבא יוגדר בתקופת המלחמה הקרה נמצאים ב-Call of Duty: Warzone, ומסתבר שבמפה הענקית של המשחק קיים בונקר מסתורי בשם “בונקר 11” ושחקנים מצאו דרך להיכנס אליו באמצעות הפעלת טלפונים (נייחים) שמשמיעים קוד מורס בשפה הרוסית מזים ברורים לכך שהמשחק הבא של Call of Duty יוגדר בתקופת המלחמה הקרה, אך דבר כנראה פרקטי יותר זה שבאחד מחדרי הבונקר נמצא ה-Mud Dauber SMG, נשק חדש שייפתח לכל שחקני הצוות ברגע שמישהו מהם ירים אותו בבונקר.

מתחממים: המלחמה הקרה?

המלחמה הקרה עשויה בהחלט להשתלב במאורעות שהתרחשו החל מ-Call of Duty: World at War שעסק בנלחמת העולם השנייה (WW2) ועד הכותרים ששוחררו בתת הסדרה Call of Duty: Black Ops שעסקו בלוחמה מודרנית. לאלה מביניכם שפספסו את השיעור הזה בהיסטוריה: המלחמה הקרה היא מלחמה שמעולם לא התקיימה, אלא הייתה מאבק שקט וארוך שנים בין הגוש המזרחי, בראשות ברית המועצות ובין הגוש המערבי, שבראשו עמדה ארצות הברית והיוותה מלחמה של הקומוניזם נגד הקפיטליזם ולהקמתן של שתי בריתות שנחתמו בין המדינות שהצטרפו לכל גוש- ברית נאט”ו וברית ורשה. המלחמה הקרה החלה מיד עם תום מלחמת העולם השנייה והתאפיינה בעיקר בפעולות ריגול מתמשכות בין אמריקה לרוסיה שנבעו מחשדנות הדדית ועיקשת, איומים צבאיים שנגעו בעיקר סביב נשק גרעיני ומאבקי כוח ועוצמה שהסתיימו בשנות ה-80 של המאה ה-20, בהן תמה המלחמה הקרה עם התפרקות ברית המועצות, התפוררות האימפריה הסובייטית.

למרות שאקטיוויז’ן עדיין לא אישרה באופן רשמי כי חברת טרייארק (Treyarch) אכן מפתחת את המשחק הבא בסדרה, אין לנו צורך באישור שכזה, שכן, היא החברה היחידה שנותרה כרגע, ביחד עם אינפיניטי וורד שפיתחה את המשחק האחרון. זה הולך להיות המשחק החמישי הגדול שלה (COD 3 מחוץ לרשימה) אחרי ההצלחה של בלאק אופס 4, שהיה הראשון שהביא בהצלחה את מוד הבאטל רויאל, Blackout.

מקור: Eurogamer