יוביסופט מוחקת משחקים

יוביסופט חוזרת לקבל כותרות שליליות, והפעם נראה שהיא מוחקת עותקים דיגיטליים של Far Cry 4 שנרכשו מחנויות ספציפיות.

לפי פורומי התמיכה של יוביסופט, עותקים של המשחק שנרכשו דרך G2Play ו-G2A מוסרים מחשבונות יופליי. משתמשים לא קבלו אזהרה מיוביסופט לפני כן, למרות שעכשיו היא מציעה לפנות למוכר.

לחנות G2Play ושותפותיה אין נתונים מוצלחים מדי כשמדובר במכירת מפתחות למשחקי מחשב, בעבר היא הואשמה במכירת מפתחות משומשים של Surgeon Simulator ובמכירת חבילות “Humble Bundle” למטרות רווח.

אם נחזור לרגע ל-2009, וואלב ואקטיויז’ן פעלו נגד מכירה לא חוקית של Call of Duty: Modern Warfare 2 וחסמה גישתם של שחקנים למשחק. גם אז היתה זו G2Play במרכז העניינים.

אחד ממשתמשי הפורום, “slump3r” בכינויו כתב את ההודעה העצבנית במיוחד:

יוביסופט היקרה,

כמו המון אנשים הנוכחים בפורומים הללו, שיחקתי במשחקיכם במשך שנים, ונהנתי מלחוות את רובם.

שיחקתי בכל סדרת Assassin’s Creed (חלקם בחשבון הסטים שלי וחלקם ביופליי), כמו כן שיחקתי גם בכל סדרת Far Cry, בעבר קניתי עותקים פיזיים אך עכשיו, את Far Cry 3 ו-4 נאלצתי לקנות באופן דיגיטלי, מפני שהיגרתי מבלגיה לפולין, שם המשחק מוצע בשפה הפולנית בלבד, דבר זה לא מאפשר לי לשחק נכון, אני לא שולט בשפה זו. אני דובר צרפתית ואנגלית, אז אם אחת משפות אלו אופציונליות אשמח לשחק במשחק.

ומשום שחנות Steam עוקבת אחר ערך האירו, אפילו בפולין, אני מוצא את עצמי מאולץ לקנות את המשחק מחנות צד שלישי. בפולין האירו שווה פי ארבע, מה שאומר שאצטרך לשלם על משחק כמו FC4 כ-200 אירו.

אני קונה בדרך כלל מ-Kinguin, הם תמיד סיפקו את הסחורה עם קוד שעובד ובמחיר הוגן (בסביבות 30-40 אירו)

קניתי ושיחקתי גם AC: Unity וגם FC 4, ובואו נהיה כנים, החברה שלכם עשקה שחקנים בשני המשחקים הללו, מכרתם מוצרים שאינם כלל וכלל מוכנים לשחרור. אני חושב שאתם יודעים טוב בדיוק כמוני שאם אדם קונה טלוויזיה שלא עובדת כמו שצריך, הוא מחזיר אותה לחנות ומקבל החזר כספי או אחת חדשה שעובדת. אני מניח שכל מי שקורא את הפוסט מסכים.

עכשיו, FC 4 נמחק מהמשחקים שלי, והמפתח נעלם. אם אני מבין נכון, אתם לא חילקתם את הקודים לחנויות האלו. תנו לי לומר לכם, אני כמעט בן 30, ואני עובד כבר הרבה זמן במחלקה פיננסית של חברה גדולה שעוסקת עם בקשות ספקים ולקוחות. מעולם לא ראיתי בשום מקום שהזכות להשתמש במוצר נלקחה מלקוח אם המוצר לא נמכר על ידי חנות “רשמית”. נגיד ואני קונה טלפון חכם של סאמטונג (טעות מכוונת כדי לא להתייחס למוצר ישירות) שבפולין קצת יותר זול מאשר מבבלגיה ואז אני מחליט למכור אותו בבלגיה תמורת רווח קטן, האם סאמטונג לא עושה כסף מהמכשירים שקניתי, למרות שגם אני עושה קצת על הדרך? אז האם אנשי סאמטונג צריכים להופיע נוקשים בדלתו של האדם שמכרתי לו את המכשיר בבלגיה כדי לקחת לו את הטלפון?

זוהי דרך מזעזעת ומגוחכת לעשות עסקים. האם אתם לא חושבים כמוני, שאולי האנשים האלה שבאמת משלמים על המשחק (למרות שיוביסופט עושה כמה דולרים פחות בפולין מפני שקניתי מ…לא יודע, חנות הונגרית) עם הזמן, מתוך תסכול, לאחר סוג זה של אסטרטגיה והתנהגות, לאחר שאתם גרמתם לאנשים לקנות משחקים שהליך פיתוחם לא הסתיים,  יפסיקו לקנות אותם בכלל או ישתמשו בחנויות פחות שערוריתיות כדי להשיג את מה שהם רוצים? אף אחד לא רוצה בזה.

אני חושב, יובי, שאתם ברצינות צריכים לקחת צעד אחורה, וברצינות לחשוב שוב על הדרך שלכם לעשות עסקים, אם אתם לא רוצים באמת להפסיד כסף (מפני שאני מניח שגם באמריקה תביעות בדרך).

בשבילי – Far Cry 4 היה משחק יוביסופט האחרון שלי. היה לי כיף, בעיקר עם AC, Dark Messiah of Might and Magic, Splinter Cell (קניתי את כל אלה חוקית), Watch Dogs, Resident Evil 4, כל משחקי Tom Clancy (שיחקתי ברובם), The Settlers, Brothers in Arms, ועוד.

חבל שאתם כמו שאומרים “חולבים” את לקוחותיכם.

אני לא מצדיע לכם ואני מקווה שבבוא העת תתמודדו עם ההשלכות של מעשיכם.

מעריץ יוביסופט לשעבר.

Far-Cry-4-620x330

ובכן, ישנם מקומות לא “רשמיים” או “לא מורשים” למכירת משחקים, אך האם הלקוחות הם אלו שצריכים לספוג את גזר הדין? מה אתם אומרים?