מדוע Helldivers 2 חוטף פתאום אלפי ביקורות שליליות?

Helldivers 2 הוא המשחק הכי גדול של סוני למחשב, ואחד המצליחים ביותר של השנה. המשחק זוכה לתמיכה נהדרת מצד המפתחים לקהילה, שקיבלה אותו באהבה. סיפור ההצלחה של המשחק דווח כאן בהרחבה לאחר ההשקה, אך היום מגיע דיווח קצת פחות נעים.

מי שבדק לאחרונה את ממוצע הביקורות שחקנים בסטים, שם לב לשינוי חד. מציון ממוצע של 9/10 שמוגדר כ-'Very Positive', הציון הממוצע של המשחק עבר פתאום ל-'Mostly Positive', וצנח ל 7.8/10 תוך כמה שעות.

הסיבה לכך היא ש-Sony Interactive Entertainment (ובקיצור SIE) הודיעה היום ששחקני Helldivers 2 בסטים יידרשו בקרוב לקשר את הפרופיל שלהם במשחק לחשבון PlayStation Network.

תכונה זו הייתה אופציונלית בהשקה עקב "בעיות טכניות", אך כעת היא מגיעה כחובה, ותיכנס לתוקף החל מה-6 במאי.

קרוב ל-6000 ביקורות שליליות ביום

SIE הסבירה כי קישור חשבונות מאפשר לשחקנים לנצל את ה"בטיחות והאבטחה" שמספקת פלייסטיישן. לטענתה, כך היא יכולה להגן ביתר קלות על אנשים מפני "התעללות על ידי מתן איסור על שחקנים שעוסקים בסוג זה של התנהגות".

כתוצאה מכך, שחקני סטים רבים לא הגיבו טוב לחדשות. נכון למועד כתיבת שורות אלו, קרוב ל-6,000 ביקורות שליליות של משתמשים הוגשו לדף החנות של המשחק היום, והן פגעו בדירוג "מאוד חיובי" ללא רבב.

חלק מהביקורות מציינות איסוף נתונים וחששות אבטחה כדאגות פוטנציאליות. אחרים מצביעים על העובדה שסוני חיכתה חודשים לאחר ההשקה כדי להפוך את קישור חשבון ה-PSN לחובה.

גרף ביקורות שחקנים בחנות סטים למשחק Helldivers 2
שימו לב לגרף מימין- צניחה בביקורות החיוביות לרוב כמעט מוחלט של שליליות (תמונה: סטים)

בדיסקורד של Helldivers 2, מנהל הקהילה, תומאס 'טווינבארד' פיטרסון, התייחס לכך בהודעה לשחקנים. פיטרסון אמר שהם עדיין לא בטוחים מה המשמעות של שינויי החוקים הללו עבור שחקנים באזורים ללא גישה ל-PSN, מה שיכול להיות גורם נוסף שתורם לירידה השלילית.

ראוי לציין שמשחקי סטים רבים מאלצים שחקנים לקשר לחשבון חיצוני. לדוגמה, משחק הפיראטים מרובה משתתפים הפופולרי Sea of Thieves. משחק זה מבקש משחקנים לקשר לחשבון Xbox, בין אם הם משחקים במחשב או ב-PS5.

עם זאת, נראה כי הדרישה של Helldivers 2, מספר חודשים לאחר ההשקה גרמה לתרעומת מצד השחקנים.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

סיימון מזיג

סיימון הוא העורך הראשי של האתר, מייסד האתר מראשית דרכו, 2012. מוזיקאי, גיימר וחובב בעיקר משחקי יריות וסדרות מתח.
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות