ולדימיר פוטין הורה לממשלתו לבחון יצור קונסולת משחקים רוסית

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הורה לממשלתו להיכנס לתחום הגיימינג בכל צורה אפשרית, כולל מתן דדליין לביצוע

על פי דיווח של האתר RT, פוטין הורה לממשלתו לשקול את הדרישות לארגון הייצור של קונסולות משחק נייחות וניידות ברוסיה, לפי הצהרה שפורסמה באתר הרשמי של הקרמלין ביום רביעי האחרון.

ההוראה של פוטין ניתנה בעקבות פגישה בנושא הפיתוח החברתי-כלכלי של אזור קלינינגרד. מלבד קונסולות, הנשיא קרא גם לקבינט השרים לשקול פיתוח מערכת הפעלה מיוחדת ומערכת ענן לאספקת משחקים ותוכניות למשתמשים.

המועד האחרון לביצוע הצו נקבע ל-15 ביוני 2024. ראש ממשלת רוסיה מיכאיל מישוסטין הוגדר כאדם האחראי לפיקוח על השלמת המשימה.

דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב הסביר כי הוראת הנשיא לשקול יצירת קונסולה מתוצרת מקומית נועדה לפתח את תעשיית המשחקים המקומית של רוסיה.

הארגון לפיתוח תעשיית משחקי הווידאו (RVI) הציג מפת דרכים לחמש שנים לממשלה בפברואר, שהציבה תוכנית של 83 נקודות לפיתוח משחקי וידאו ברוסיה.

גם מערכת הפעלה וענן מקומיים

כחלק מהצו, הנשיא קרא גם לקבינט השרים לבחון פיתוח מערכת הפעלה ומערכת ענן לאספקת משחקים למשתמשים, כך לפי הודעה שפורסמה באתר הקרמלין.

מספר חברות משחקים בעלות פרופיל גבוה הפסיקו לפעול ברוסיה בשנת 2022 בעקבות פלישת המדינה לאוקראינה. סוני, מיקרוסופט, EA, Activision Blizzard, נינטנדו ועוד הסירו את עצמן מהאזור בשל האקלים הגיאופוליטי.

העיתון הרוסי Kommersant מדווח כי פוטין כנראה הפקיד את חברת הטכנולוגיה הרוסית VK לבצע את התוכנית. עם זאת, העיתון מציין כי מעורבים בשוק אומרים כי זה על סף הבלתי אפשרי:

אין באמת יכולת לייצר קונסולות פלייסטיישן ואקסבוקס משלהם, ויצירת מערכת כזו מאפס תיקח עד עשר שנים.

האפשרות הריאלית יותר, כך נטען, היא שרוסיה תייבא חומרה של 'משחקי וידאו 'מכונות משחקים' מסין כדי ליצור אולי, קונסולה ניידת כלשהי הדומה ל-Steam Deck של Valve.

רוצים לקבל עדכונים ודיווחים ישירות לנייד?הצטרפו לערוץ הטלגרם | וואטסאפ החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג, טכנולוגיה ובידור.

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות