למעלה מ-14,000 משחקים תואמים כעת ל-Steam Deck

שנתיים לאחר השקת הקונסולה הניידת סטים דק (Steam Deck), יש כבר למעלה מ-14,000 משחקים תואמים למכשיר כף היד של Valve. כך על פי אתר המעקב SteamDB, שבו ניתן לראות שיש 14,023 כותרים תואמים ל-Steam Deck.

מתוך המשחקים הללו, 4,607 "אומתו" על ידי Valve, כלומר הם כבר מותאמים מראש במצב מצוין ב-Steam Deck, "ישר מהקופסה", בעוד ש-9,416 נחשבים למשחקים ה"ניתנים להפעלה", כלומר "עשויים לדרוש שינוי ידני על ידי המשתמש על מנת לשחק".

וואלב (Valve) נמצאת בתהליך של סקירת כל קטלוג Steam ומסמנת כל משחק באחד מארבעה דירוגים שנועדו להראות עד כמה החוויה תהיה חלקה בעת משחק.

Steam Deck
Steam Deck – קונסולת הכף היד המצליחה של וואלב

שתי הקטגוריות האחרות שמשחקים יכולים להיכנס אליהם הם פשוט 'לא נתמכים', כלומר הם לא עובדים (עדיין) ב-Steam Deck, או שמוגדרים במצב 'לא ידוע', כלומר עדיין לא נבדקו.

שחקנים יכולים לבקר בדף תאימות Steam Deck המאפשר להם להיכנס לחשבון Steam שלהם ולראות אילו מהמשחקים שלהם נבדקו עד כה.

כדי שמשחק יהיה Deck Verified על ידי חברת Valve, הוא צריך לעמוד בארבעה מבחנים:

  • קלט – "הכותר צריך לקבל תמיכה מלאה בבקר, להשתמש באייקוני קלט מתאימים של בקר ולהעלות אוטומטית את המקלדת על המסך בעת הצורך"
  • תצוגה – "המשחק צריך לתמוך ברזולוציית ברירת המחדל של Steam Deck (1280×800 או 1280×720), להיות בעל הגדרות ברירת מחדל טובות, והטקסט צריך להיות קריא."
  • חלקות – "הכותר לא אמור להציג אזהרות תאימות, ואם יש משגר ש דרישה לנווט עם בקר."
  • תמיכת מערכת – "אם פועל דרך פרוטון, המשחק וכל תוכנת האמצע שלו צריכים להיות נתמכים על ידי פרוטון. זה כולל תמיכה נגד צ'יטרים".

בתחילת 2022 דיווחנו על 300 משחקים בלבד המותאמים למכשיר, כך שהמספרים הללו של המשחקים התומכים בסטים דק, מרשימים למדי.

מדובר בשיא של 14,535 משחקים ששוחררו ב-Steam בשנת 2023, ומדובר בעלייה של כ-2,000 משחקים משנה שעברה, לפי SteamDB. עד כה השנה יצאו 3,160 משחקים בפלטפורמת ההפצה הדיגיטלית.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
1 תגובה
החדש יותר
הישן יותר הבולט ביותר
פידבקים
צפו בכל התגובות

בסוף אביא אחד! 🙂