במאי "הנוסע השמיני: רומולוס" מבטיח חזרה לשורשי האימה של הסרט המקורי

ביום שני האחרון, עיתונאים בבריטניה הוזמנו למצגת בת כ-20 דקות של צילומים חדשים מהסרט "הנוסע השמיני: רומולוס" (Alien: Romulus) וכן לשלב שאלות ותשובות לאחר מכן עם הבמאי פדה אלוורז.

אלוורז רוצה שכולם ידעו שהוא מעריץ של הסדרה בדיוק כמונו, ובשיחה באירוע תצוגה מקדימה בו השתתף הוא הסביר עד כמה הוא רוצה לדבוק בשורשי הסדרה ובכל מה שהשיגה עד היום.

באמת ניסיתי להתאמץ ככל יכולתי לכבד את את הקָנוֹן* (Canōn) לא רק של הסרטים, אלא מעבר לכך. זה קשה כי יש סתירות באותו עולם ברגע שמתרחבים לרומנים והכל

הדיווחים של העיתונאים באתרי הבידור השונים מעידים על כך שהסדרה נמצאת בידיים בטוחות מאוד. אלוורז שהוא כאמור מעריץ עצום של הסרט המקורי מבטיח להחזיר אותנו לשורשי האימה שלו, עם תחושת אי נוחות וקלסטרופוביה אופיינית שעזרה להפוך את ה-"לא לנשום" (Don't Breathe) שלו לחוויית צפייה מלחיצה כל כך.

בימאי הנוסע השמיני רומולוס
הבמאי פדה אלוורז (תמונה: Tim P. Whitby | Getty Images)

חזרה למסתורין של הסרט מ-1979

בעוד הפריקוול "הנוסע השמיני: קובננט" ו"פרומתאוס" (Prometheus) של רידלי סקוט התעמקו בזהות הקסנומורפים ומאיפה הם באו, נראה שאלווארז מתכוון לחזור אל המסתורין של המקור, עם ה"אחרים" (“otherness”) שהפכה את הסרט הראשון למפחיד כל כך.

מה שהעיתונאים קיבלנו בתצוגה המקדימה הוא סיפור מצומצם, בקנה מידה קטן יותר מהנרטיבים רחבי הידיים של שני הסרטים האחרונים, אך גם תשובות רבות לשאלות החשובות באמת ובעיקר הבטחה גדולה לסרט המשך ראוי.

"הנוסע השמיני: רומולוס" הוא השביעי במספר בסדרת החייזרים, והוא מגיע אלינו מאולפני מומנטום ׁ(Momentum Pictures) ו-20th Century, כשרידלי סקוט (במאי הסרט המקורי מ-1979) מפיק דרך הבאנר שלו Scott Free.

*קָנוֹן = מיוונית עתיקה: קבוצה מכוננת של כתבים או יצירות בתחום כלשהו.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות