סוני מתכוונת לאמץ אסטרטגיית שחרור אגרסיבית יותר של משחקי PC

על מנת לשפר את שולי הרווח שלה, סוני בעד אסטרטגיית שחרור PC אגרסיבית יותר ו"לעבוד באופן יזום על" יצירת יותר משחקים מרובי פלטפורמות

נשיא סוני ויו"ר הפלייסטיישן, הירוקי טוטוקי (Hiroki Totoki), מעונין שהחברה תהיה "אגרסיבית" בכל הנוגע לשיפור שולי הרווח של חטיבת המשחקים שלה. לדבריו ניתן להשיג זאת האופן חלקי עם התמקדות גדולה יותר בהבאת משחקי צד ראשון למחשב האישי.

במהלך שלב שאלות ותשובות במסגרת תדרוך התוצאות הכספיות האחרונות של סוני, נשאל טוטוקי מדוע חטיבת המשחקים רואה גידול בהכנסה הגולמית אך לא ברווחים, והאם מתוכננות יוזמות כלשהן לשיפור השורה התחתונה.

טוטוקי השיב שיש שני גורמים עיקריים שהוא רוצה להתמקד בהם – חומרה ומשחקי צד ראשון.

במונחים של חומרה, הוא ציין כי "ממש קשה להשיג הפחתת עלויות במחזור הקונסולות הזה" בהשוואה לדורות הקודמים, עקב העלייה במחיר הרכיבים, ורמז שמחירי הקונסולות לא ירדו בזמן שהוא מחפש דרכים לשיפור השוליים.

איך נוכל, בהתחשב במצב, לחבר את קווי המוצרים שלנו כדי שיהיה סביר, מבלי להסתמך על הנחות גבוהות, למכור אותם באופן סביר כדי להמשיך את המסע המסחרי שלנו על בסיס בר-קיימא? אני אישית חושב שזה חשוב, ויש בזה הזדמנות.

שחרור משחקי PC – זו הדרך קדימה

טוטוקי התייחס גם לנושא משחקי צד ראשון, והבהיר כי הוא מרגיש שהשחרור שלהם "רב-פלטפורמה" (שלכאורה הבהיר כמשמעות למשחקי PC) ממשיך להיות הדרך קדימה.

הבקר ש סוני PS5 – כבר מותאם למחשב

לטענתו, בעבר, החברה רצתה להפוך את הקונסולות לפופולריות, והמטרה העיקרית של כותר צד ראשון שירתה בדיוק את הרצון הזה. אך כיום הוא מבין שריבוי פלטפורמות לא מתנגש עם מטרה זו ואף עוזר לשולי הרווח.

זה נכון, אבל יש בזה סינרגיה, אז אם יש לך תוכן חזק של צד ראשון – לא רק בקונסולה שלנו אלא גם בפלטפורמות אחרות, כמו מחשבים – ניתן להביא [משחק] של צד ראשון עם ריבוי פלטפורמות, וזה יכול לעזור לרווח התפעולי להשתפר, אז זה עוד משהו שאנחנו רוצים לעבוד עליו באופן יזום.

אני באופן אישי חושב שיש הזדמנויות לשיפור הרווחיות, אז הייתי רוצה להיות אגרסיבי בשיפור ביצועי השוליים שלנו

בחודש שעבר בראיון וידאו באתר Norges Bank Investment Management, מנכ"ל סוני, קניצ'ירו יושידה (Kenichiro Yoshida) אמר כי הפלייסטיישן תישאר על הקונסולה, אך חווית המשחק תורחב למחשב, נייד וענן.

כך שאין זה מפתיע שסוני נמצאת כבר בתוך תהליך של הגדלת מספר משחקי הצד הראשון שהיא מביאה למחשב, למרות שהם בדרך כלל מגיעים זמן מה לאחר יציאתם ל-PS5.

זה קרה החודש- ההשקה הכי גדולה של סוני בסטים

עם זאת, מוקדם יותר החודש, Helldivers 2 יצא ל-PS5 ולמחשב האישי באותו היום, ומה שככל הנראה "הדליק" את מנהלי סוני זו ההצלחה הגדולה של המשחק. המשחק הוכתר בהצלחה כהשקה הכי גדולה של סוני בחנות סטים.

עם נתוני פתיחה מפתיעים מאוד, הלדייברס 2 הצליח לעקוף בהשקה משחקי טריפל A כמו The Last of Us Part I ששוחרר במרץ 2023Horizon Zero Dawn ואפילו God of War.

Helldivers 2 השקה מוצלחת בסטים
Helldivers 2 – ההשקה הכי גדולה של סוני בסטים

טוטוקי נכנס לתפקיד יו"ר Sony Interactive Entertainment באוקטובר האחרון, לפני פרישתו של המנכ"ל ג'ים ריאן, וישמש כמנכ"ל זמני של SIE מה-1 באפריל. לגבי הדוח האחרון של החברה, סוני הורידה את תחזיות המכירות של קונסולת הפלייסטיישן 5 ודיווחה על על מכירות של 8.2 מיליון יחידות ברבעון האחרון ׁ(Q3) והנמיכה תחזית למכירת 21 מיליון יחידות בשנה.

למרות מכירות שיא ברבעון האחרון של החברה, הרווח התפעולי ירד ב-26% (כתבה נפרדת תעלה בקרוב…).

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות