דיווח: מעבדי AMD Zen 5 יהיו מהירים ב-40% מקודמיהם

אם ההדלפה החדשה נכונה, מעבדי Zen 5 Ryzen של AMD יהיו מעבדים מרשימים מאוד

AMD צפויה להשיק את מעבדי הדור הבא שלה בהמשך השנה, וליתר דיוק, במחצית השנייה של 2024. המעבדים החדשים הללו מבית AMD יציגו את ליבות ה-Zen 5 של החברה, וכעת מגיע דיווח כי המעבדים הבאים של החברה יהיו מהירים ב-40% מקודמיהם במדדים של 'ליבה מול ליבה'.

הדיווח החדש מגיע ממדליף החומרה, @Kepler_L2, שיש לו רקורד טוב בכל הנוגע לארכיטקטורות של מעבדים. על פי הפוסט האחרון שלו בפורום הטכנולוגי של Anandtech, נראה כי אנו עומדים לקבל בוסט משמעותי בארכיטקטורת הליבה הבאה של AMD Zen 5 המיועדת למחשבים שולחניים, מחשבים ניידים ושרתים.

 Zen 5

אם ההדלפה הזו מדויקת, מעבדי Zen 5 Ryzen של AMD יהיו מעבדים מרשימים מאוד. שיפור ביצועים דורי של 40% הוא עצום. למעשה, פער כה גדול בביצועים יהיה תוספת הביצועים הדורית הגדולה ביותר ש-AMD תצליח לספק מאז ההשקה הבומבסטית של Zen/Ryzen.

זו אגב, לא הפעם הראשונה שמדליפים טוענים ש-AMD הולכת לספק שיפור של 40% בביצועים עם מעבדי ה-Zen 5 שלה. הדלפת בנצ'מארק (לכאורה) של Cinebench העלתה שמעבדי Zen 5 של AMD מהירים ב-40% מקודמיהם. הציון שדלף למבחן Cinebench R23 הציג תוצאה של מעל 2800.

AMD
מפת הדרכים של AMD | מקור: AMD

לשם ההמחשה, מעבד הדגל החדש של אינטל, ה- Core i9 14900KS השיג במבחן זה תוצאה של 2314. ציון מעבד הדגל הנוכחי AMD Ryzen 9 7950X3D עומד על 2059.

רוצים לקבל עדכונים ודיווחים ישירות לנייד?הצטרפו לערוץ הטלגרם | וואטסאפ החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג, טכנולוגיה ובידור.

מקור
3DCenteroverclock3d

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות