"פלייסטיישן 5 פרו (PS5 Pro) תושק בנובמבר 2024"

טום הנדרסון, מדליף ידוע ומי שדי מעורה בתעשייה טוען כי ה PS5 PRO תושק בנובמבר שנה הבאה ותתמוך ב'מעקב אחר קרניים מואץ'

לאחרונה צצות שמועות אודות קונסולת ה-PlayStation 5 Pro הבאה של סוני, במקביל לדיווחים על כך שסוני נכנסת להשקעות ענק בתחום פיתוח המשחקים. אם צריך חיזוק לשמועות הללו, טום הנדרסון תמיד יודע לספק. לטענתו, סוני אכן עושה הכנות לרענון הקונסולה הנוכחית שלה, והפרויקט נקרא ככל הנראה Trinity, וזה לא שם נדיר עבור סוני (ל-PlayStation 4 ול-PlayStation VR היו גם שמות קוד בנושא מטריקס, Neo ו-Morpheus). לפי הדיווחים, Trinity נמצאת בפיתוח מאז תחילת 2022, במטרה לספק ערכת פיתוח עובדת בידי האולפנים בהמשך השנה, לקראת המחצית השנייה של נובמבר.

פלייסטיישן 5 "פרו" צפויה להגיע לשוק בנובמבר 2024

הנדרסון טוען שתאריך ההשקה המיועד ל-PlayStation 5 Pro הוא נובמבר 2024. השמועה החדשה גם אומרת שה-PS5 Pro יאפשר יכולות 'מעקב אחר קרניים מואץ' (accelerated ray tracing), 'מצב ביצועים' של 8K וקצב פריימים משופר ועקבי יותר ברזולוציית 4K. למרות שספק אם משחקים רבים יוכלו לרוץ היטב ב-8K אפילו ב-PlayStation 5 Pro מבלי לוותר על כמה מהגדרות הגרפיקה שלהם, נראה ששני היעדים האחרים ניתנים לביצוע.

מצד שני, ריי-טרייסינג מואץ זה משהו שגם החומרה של PS5 וגם זו של Xbox Series X חלשות מכדי לאפשר זאת בפריימים ראויים למשחק. הדיווח אינו מעמיק במפרט הטכני של ה-PlayStation 5 Pro. עם זאת, הוא כן מציין שהזיכרון שלו יפעל במהירות של 18000 MT/s, לעומת 14000 של ה-PS5. הוא מזכיר גם 30 WGP, או מעבדי קבוצת עבודה, שאמורים להיות מתורגמים ל-60 יחידות מחשוב, לעומת 36 של ה-PS5.

תמיכה בטכנולוגיות מתקדמות

אם קונסולת ה-PlayStation 5 Pro תצא בשנה הבאה, יש סיכוי טוב שהיא תתמוך ב-AMD FidelityFX Super Resolution 3, אכן, FSR 3 הוכרז בנובמבר 2022 כתשובה של AMD ל-DLSS 3 (Frame Generation). לפי AMD, היא תשתמש ב'פריים משולבים' כדי להכפיל את הביצועים. עם זאת, אין תאריך שחרור ליישום המחשב האישי שלו מלבד חלון 2023 גנרי.

בקר ה-DualSense – האם נראה גם בקר שלחיטה חדש ל PS5 PRO?

הנדרסון לא יכול היה לספק מידע על תמחור ה-PlayStation 5 Pro. הוא גם אמר שאין לו מידע על השמועות בנוגע ל-PS5 Slim, מלבד שלדעתו הדגם הזה אינו קיים כפי שהאמינו במקור ופשוט יחליף את ה-PS5 הרגיל.

כתבות באותו נושא:

הצטרפו לערוץ הטלגרם החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג וטכנולוגיה. תוכלו גם להירשם לעדכונים דרך עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.

מקור

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות