אנבידיה מפנה שחקנים לאינטל אחרי שדיווחו על קריסות במשחקים

"הבעיה במעבד שלכם, לא בכרטיס מסך"

בעדכון הדרייבר האחרון (גרסה 552.12) של חברת אנבידיה (Nvidia), החברה מעדכנת כי היא מודעת לבעיות החוסר יציבות שדווחו בחודשים האחרונים על ידי גיימרים. הבעיות אותן חוו הן קריסות ושגיאות עם מעבדי דור ה-13 וה-14 הדור האחרון של אינטל Raptor Lake Core, ובמיוחד דגמים מסדרת K עם ביצועים גבוהים.

בהצהרה שפרסמה אנבידיה, היא המליצה לבעלי מעבדי אינטל המושפעים מבעיות אלו להתייעץ ישירות עם אינטל אם הם נתקלים בבעיות כגון חוסר יציבות של המערכת, שגיאות זיכרון וידאו, קריסות משחקים או כשלים בהפעלת יישומים מסוימים.

אינטל משיקה את Core i9-14900KS

הבעיות הנפוצות במיוחד היו בעת הפעלת עומסי עבודה תובעניים כמו משחקים מבוססי המנוע Unreal Engine 5 או במהלך הגדרות הצללה המנצלות רבות את יכולות המעבד והגרפיקה. אינטל הקימה אתר אינטרנט ייעודי כדי לספק תמיכה למקרים אלה של אי יציבות מעבד.

חוסר היציבות מיוחס לרוב לתדרים ולביצועים הגבוהים מאוד ששבבי Raptor Lake מסדרת K מתוכננים להשיג, שהם בין המעבדים המהירים ביותר במערך של אינטל. בעוד שכמה הצעות קהילתיות כמו תת-מתח או הורדת מהירות שעון המעבד עשויות לסייע בהפחתת בעיות בטווח הקצר.

עוד באותו נושא:

עדיין לא ברור אם תיקונים קבועים ידרשו עדכוני BIOS מיצרני לוחות אם או פאצ'ים של משחקים, נראה שיש פיתרון.

על פי עדכון של האתר techpowerup, יצרניות לוחות אם מפעילות את ה-CPU (מעבד) מחוץ למפרט ברירת המחדל של אינטל (200w), מה שגורם למתח יתר באמצעות שינוי או הסרה של מגבלות הספק, מה שעלול להביא לחוסר יציבות למערכת וקריסות.

ההמלצה שלנו היא לבדוק את הגדרת מגבלת הכוח ב-BIOS של לוח האם שלכם לתקינות המערכת.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות