מנכ"ל אנבידיה: AI יתחרה בבני אדם בעוד 5 שנים

בינה מלאכותית ( AI) תהיה מסוגלת לקיים תחרות ממשית בבני אדם בעוד מחצית העשור

לדברי ג'נסן האונג, נשיא ומנכ"ל יצרנית כרטיסי המסך הגדולה בעולם, מכונה (קרי, AI) כיום מיומנת במשימות כמו הכרה ותפיסה, אך היא עדיין לא יכולה לבצע חשיבה רב שלבית, לכן לדבריו, תעשיית הטכנולוגיה עדיין רחוקה במספר שנים מקיום תחרות ממשית מול בני אדם.

משרדי Nvidia ( קרדיט תמונה- Sam Byford / The Verge)

ג'נסן האונג נאם בפסגת DealBook השנתית של הניו יורק טיימס ואמר כי בינה מלאכותית צוברת תאוצה, וכי היא תצליח להתחרות עם בני אדם וזה יקרה די בקרוב.

AGI (בינה מלאכותית כללית), מוגדרת כמחשב שיכול להשלים בדיקות בצורה תחרותית למדי ביחס לאינטליגנציה אנושית, כך שבתוך חמש שנים הבאות אנחנו עומדים לראות בינה מלאכותית שתוכל לנצח את המבחנים האלו

הואנג שיתף גם שמסר את "מחשב העל הבינה המלאכותית הראשון בעולם" ל-OpenAI, לאחר שאילון מאסק, שהיה שותף להקמת פרויקט הבינה המלאכותית לפני שעזב אותו ב-2018, שמע את הואנג מדבר על המכשיר בכנס.

"אילון ראה את זה, ואמר, 'אני רוצה אחד כזה' – הוא סיפר לי על OpenAI", אמר הואנג. "מסרתי את מחשב העל הראשון בעולם בינה מלאכותית ל-OpenAI באותו יום."

הואנג חזה שהתחרות בתחום הבינה המלאכותית תוביל להופעתם של כלי בינה מלאכותית מהמדף שחברות בתעשיות שונות יכווננו בהתאם לצרכיהן, מתכנון שבבים ויצירת תוכנה ועד לגילוי תרופות ורדיולוגיה.

העסקים של Nvidia פורחים בגלל הזינוק בביקוש ליחידות עיבוד גרפיות (GPU) בעלות עוצמה גבוהה שדרושות להכשרת דגמי AI ולהפעיל עומסי עבודה כבדים בתעשיות כמו רכב, ארכיטקטורה, אלקטרוניקה, הנדסה ומחקר מדעי, כמו גם עבור ChatGPT של OpenAI.

בשבוע שעבר ומוקדם מהצפוי, דווח כי אנבידיה הפעילה את מחשב העל Israel-1. מדובר במחשב העל החזק ביותר בישראל, המיועד לפיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית, וישמש לקידום פעילות המחקר והפיתוח בישראל.

מקור


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות