נינטנדו הסירה יותר מ-8,500 קלונים של Yuzu, האמולטור של סוויץ'

מוקדם יותר השנה, נינטנדו (Nintendo) הצליחה לסגור בהצלחה את האמולטור יוזו (Yuzu). כתוצאה מכך, הופיעו קלונים (העתקים) רבים של האמולטור ל-Nintendo Switch.

כעת, נינטנדו הסירה יותר מ-8,500 קלונים של אמולטור הסוויץ' Yuzu עם הודעת DMCA (חוק זכויות יוצרים שנחקק בארה"ב באוקטובר 1998) אחת.

החברה פרסמה את הודעת DMCA בגיטהאב (GitHub) השבוע, מה שהוביל את האתר להסיר 8,535 מאגרים המכילים גרסאות של האמולטור. בהצהרה שפורסמה בעמוד של גיטהאב, האתר הסביר כי מכיוון שנינטנדו הצביעה על יותר מ-100 מאגרים שלטענתה מציעים את האמולטור, היא יישמה את אותה פעולה על כולם.

nintendo switch yuzu

נינטנדו שסגרה ליוזו את השאלטר בתחילת מרץ השנה, טענה שיוזו "מסייעת לפיראטיות בקנה מידה עצום", ו-Tropic Haze, יצרנית האמולטור נאלצה לבסוף לשלם 2.4 מיליון דולר פיצויים.

המניע העיקרי שדחף את נינטנדו להסיר את יוזו, היה העובדה שהמשחק The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom הופץ בפיראטיות יותר ממיליון פעמים ושוחק ב-Yuzu לפני שהוא בכלל הושק ב-Switch.

כחלק מפסק הדין של בית המשפט המחוזי בארה"ב ברוד איילנד, ל-Tropic Haze הוצא צו מניעה קבוע המונע ממנה להציע או לשווק את Yuzu או כל קוד מקור שלה בעתיד. עם זאת, משתמשים אחרים לכאורה לקחו על עצמם להפיץ מחדש וריאציות של האמולטור באמצעות גיטהאב, ומכאן ההסרה ההמונית של השבוע.

גיטהאב הוא האתר הגדול בעולם לאירוח קוד פתוח והחברה בבעלות מיקרוסופט (Microsoft). נינטנדו ללא ספק תמשיך לפקוח עין על GitHub בחודשים הקרובים במטרה להסיר כל זכר לאמולטור יוזו.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות