אמולטור Yuzu שהריץ משחקי סוויץ' נסגר ומפתחיו ישלמו לנינטנדו 2.4 מיליון דולר

אמולטור ה-Yuzu נסגר באופן רשמי לאחר שנינטנדו הגישה תביעה בבית המשפט. המפתחים נאלצו לשלם לה 2.4 מיליון דולר ולהסיר כל זכר לפרויקט.

בשבוע שעבר דווח כי נינטנדו הגישה תביעה רשמית נגד החברה שמאחורי אמולטור Yuzu, שסלל את הדרך למיליוני שחקנים להריץ משחקי Nintendo Switch במכשירים 'לא מורשים'.

במיוחד המשחק The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, שלטענת נינטנדו הורד יותר ממיליון פעמים לאחר תאריך השחרור הרשמי שלו.

כעת, יוזו הגיבה רשמית, ואישרה הסכם פשרה בהיקף של מיליוני דולרים, כמו גם הפסקה מיידית של כל פיתוח הקשור לפרויקט. כחלק מהסכם הפשרה, חברת Tropic Haze שבבעלותה יוזו, תשלם 2.4 מיליון דולר לנינטנדו פיצויים, וכן תפסיק להפיץ את התוכנה.

"החברה מסכימה להפסיק לצמיתות לעבוד על Yuzu, לארח את Yuzu, להפיץ את הקוד או התכונות של Yuzu, לארח אתרים ומדיה חברתית שמקדמים את Yuzu, או לעשות כל דבר אחר שעוקף את הגנת זכויות היוצרים של נינטנדו".

בנוסף, שם הדומיין yuzu-emu.org יעבור לנינטנדו, החברה תמחק לא רק את העותקים שלה של Yuzu אלא גם את "כל כלי העקיפה המשמשים לפיתוח או שימוש ב- Yuzu – כגון TegraRcmGUI, Hekate, Atmosphère, Lockpick_RCM, NDDumpTool , nxDumpFuse ו-TegraExplorer". היא גם הסכימה לא למחוק כל "ראיה" אחרת המפרה את זכויות ה-IP של נינטנדו.

המפתחת Yuzu ו-Citra Bunnei אישרו בדיסקורד של Yuzu כי גם האמולטורים של Nintendo Switch וגם של Nintendo 3DS מושפעים. "אנחנו כותבים היום כדי להודיע לכם שתמיכת יוזו ויוז'ו בסיטרה מופסקת, בתוקף באופן מיידי".

עדיין לא ברור אם זה הסוף באמת של יוזו או סיטרה, מכיוון שהעותקים של שני האמולטורים ושל קוד המקור שלהם נמצאים ברשת. כמה תומכים מקוונים הזכירו במפורש גיבוי של קוד Yuzu לאחר שנינטנדו הגישה את התביעה לפני שבועיים.

ישנם גם כמובן אמולטורים אחרים לסוויץ' שם בחוץ, אבל Yuzu היה ללא ספק הפופולרי ביותר. כעת נותר לראות אם נינטנדו תתבע גם פרויקטים אחרים או לא.

הצטרפו לערוץ הטלגרם | וואטסאפ החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג וטכנולוגיה.

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות